V jaké zemi je každý třetí člověk milionářem?

Říká se, že jsme průměrem pěti lidí, se kterými trávíme nejvíce svého času. Pokud tedy chceme být milionáři, měli bychom svůj čas trávit zejména s milionáři? Pokud to tak skutečně funguje, měli bychom se odstěhovat do Monaka, protože právě to je místo, kde žije nejvíce milionářů. Podle statistik je zde každý třetí člověk milionář. Malý městský stát jménem Monako má aktuálně něco kolem čtyřicet tisíc obyvatel, z nichž dvanáct tisíc obyvatel jsou skutečně milionáři.  

Monako je malý městský stát, který se rozprostírá na Azurovém pobřeží. A jak vyplývá z výše uvedených údajů, každý třetí člověk zde spadá do klubu milionářů. Je to velice zajímavé, vždyť Monako je státem, který je daleko menší než Central Park v New Yorku, přesto zde žije obrovské množství milionářů.  

V poslední době Monako reinvestuje příjmy hlavně z cestovního ruchu zpátky do společnosti, tím se zabezpečuje vysoká životní úroveň a láká se tímto také bohatá klientela, která začala nakupovat nemovitosti. Navíc je veřejným tajemstvím, že boháči do Monaka jezdí hlavně kvůli nulové dani z příjmu.  

Ceny nemovitostí jsou opravdu vysoké 

Pokud byste však chtěli koupit nemovitost v Monaku nebo pokud byste chtěli ve zdejších hotelích strávit byť jen jednu noc, zatočí se vám z cen doslova hlava. Klasický byt tu koupíte zhruba za dvacet milionů eur, penthousy stojí okolo čtyřiceti milionů eur.  

Přesto se sem jezdí s velkou oblibou, jelikož Monako patří k velice bezpečným státům a městům na světě. Na sto obyvatelů zde připadá jeden policista, který lidem pomáhá. Kromě toho se zde setkáte s obrovským množstvím bezpečnostních kamer.  

Monako jako oblíbený cíl turistů 

Ze statistik také vyplývá, že Monako je velice oblíbený cíl turistů. Každým rokem sem zamíří více jak milion a půl turistů. Nemůžeme se divit tomu, že Monako žije skutečně z cestovního ruchu. Kromě cestovního ruchu jsou příjmy městské kasy tvořené tržbami ze zdejších kasin, které najdete hlavně v části Monte Carlo.