Velkosériová kovovýroba. Co si pod tímto pojmem představit?

Přemýšlíte, že se vrhnete do podnikání? Pokud ano, určitě sledujete, do čeho se pouští lidé ve vašem okolí, v čem podnikají, jak se jim v daném oboru daří. Přece jen nechcete vstoupit do řeky, která vás brzy pohltí. Při průzkumu trhu se stále více pozastavujete nad myšlenkou, že by nebylo zlé začít podnikat ve velkosériové kovovýrobě. Jedná se o obor, o něhož je v současné době velký zájem. Je to možná dáno tím, že velkosériová kovovýroba se často spojuje se strojírenstvím, což znamená, že obor má budoucnost a ohromný potenciál. Není tedy důvod k tomu, abyste ve velkosériové kovovýrobě nezačali podnikat.

Pokud se pro velkosériovou kovovýrobu rozhodnete, je třeba vědět, co přesně tento obor obnáší. Podívejme se proto na konkrétní procesy, které se s velkosériovou kovovýrobou pojí, abychom byli v obraze.

  • Lisovna s předúpravou

Výrobky vyrobené ve firmách zaměřující se na velkosériovou kovovýrobu by rozhodně měly projít lakovnou s předúpravou. Během tohoto procesu výroby se provádí povrchová úprava ocelových, ale také hliníkových a pozinkovaných plechů, také se upravují trubky, rámy, svařené díly či kryty a profily. Lakuje se zde interiérovými a exteriérovými barvami.

  • Svařovna a brusírna

Ještě dříve však musí výrobek projít svařovnou a brusírnou, kde se zpracovávají výrobky a obrobky. Ke sváření a broušení se využívá nejmodernějších technologií v podobě svařovacích robotů.

  • Lisovna a obrobna

Ještě před putováním do svařovny a obrobny výrobky (či spíše ještě materiál) prochází lisovnou a obrobnou, kde se taktéž využívá pouze těch nejmodernějších technologií. Lisuje se na hydraulických a excentrických lisech. V této dílně firmy se produkují výlisky, které se nadále zpracovávají.

V oboru velkosériová kovovýroba už dlouhá léta působí například společnost Steeltec.cz.