Víte, odkud se vzal nápis Hollywood?

Každý člověk by se jednoho dne chtěl podívat do Ameriky. Je to zkrátka a dobře země, v níž je naprosto všechno. Američané jsou známí svou jinou kulturou i tím, že si žijí prakticky jiný život než u nás. Pokud patříte k lidem, kteří uvažují nad tím, že by se do Ameriky podívali, jistě byste nejraději zavítali do krásného Los Angeles. Toto město je známé nejen díky své přezdívce „Město andělů“, ale také díky obrovskému nápisu „Hollywood“, který se rozprostírá na kopci Mount Lee ve zdejší milionářské oblasti Hollywood Hills.

Je jen málo symbolů, které dokážete hned vyjmenovat, když se řekne slovní spojení „Spojené státy americké“. Někomu se ihned vybaví Socha svobody, jinému se vybaví Empire State Building, jinému se však vybaví obrovský nápis Hollywood, který leží na kopci Mount Lee ve čtvrti Hollywood Hills.

Jak jsme zmínili, jedná se o jeden ze symbolů Ameriky, kvůli kterému se do Ameriky každým rokem sjíždí davy turistů. Otázkou je, kde se tu vlastně vzal?

Kde se vzal, tu se vzal nápis Hollywood

Málokdo ví, že nápis Hollywood na kopcích stojí už skoro sto let. V roce 1923 ho sem postavili developeři, pro které měl být nápis reklamou na nově stavěnou čtvrť. Tehdejší nápis byl však mnohem delší, obsahoval „LAND“ na konci. Dokonce i svítil, což už nyní není aktuální.

Po pouhém roce a půl se měl nápis odstranit, ale jelikož rostl tehdy filmařský průmysl rychlostí blesku, rozhodlo se, že z nápisu se stane symbol herectví a filmařiny. Odstranil se však zmiňovaný přídavek „LAND“.

Nápis se několikrát měnil

Je zajímavé, že tento nápis se během let několikrát měnil. Například se měnil při příležitosti příjezdu papeže. Také se pozměnil v době, kdy do Hollywoodu přijela celostátní televize FOX.

Dnes je nápis Hollywood tím nejvíce fotogenickým místem na celém světě. Dokonce byl roku 1973 prohlášen za chráněnou památku.