Vybíráme květiny na okenní parapet

Při zařizování domácnosti bychom měli klást velký důraz i na výběr květin. Přece jenom květiny jsou součástí domácnosti, která dělá domácnost krásnou, útulnou a příjemnou. V současné době se volí zejména stálezelené rostliny, o nichž si lidé myslí, že jsou nenáročné. Všechny stálezelené pokojové rostliny však nenáročné nejsou, mnohé jsou dokonce mnohem náročnější než klasické, kvetoucí květiny, které si sázíme zejména na zahradu nebo na skalku. Pokud však potřebujete oživit svůj okenní parapet v interiéru, poradíme vám, jaké květiny jsou pro okenní parapet jako dělané.

Jelikož pokojových rostlin existuje mnoho, mnozí lidé, kteří se ve světě rostlin neorientují, však nevědí, jaká květina je tou pravou a vyvolenou. Abyste nezvolili špatnou rostlinku, která by se do interiéru nehodila, doporučíme vám několik alternativ, z nichž si můžete vybrat tu svou pravou vyvolenou.

1) Orchidej

Na okenní parapet se hodí zejména krásná květiny zvané orchideje, které však nejsou vhodné pro všechny. Přece jenom orchideje jsou náročné květiny, které potřebují svůj vlastní substrát, potřebují také zvláštní květináč a jinou zálivku, než na jakou jsou zvyklí běžné květiny. Když však budete obětovat svůj čas, dočkáte se nádherného růstu květiny, kterou bude obdivovat každá návštěva. Když však orchidej odkvete, nevyhazujte ji, jen vydržte a ona zase pokvete.

2) Fialky

Mezi klasické květiny, které sídlí na okenním parapetu, patří i fialky, které miluje nejeden z nás. V současné době volí lidé modernější květiny a na fialky se zapomíná, je to však škoda, protože jsou nenáročné a krásné. A také u nich platí to, že po odkvetení zase rozkvetou, pokud jim dáte čas a budete se jim řádně věnovat.

3) Břečťan

Mnozí lidé si myslí, že břečťan je typická zahradní květina, kterou lze pěstovat jenom na zahradě. Jenže opak je pravdou. Břečťan je ideální květinou do květináčů na okno, protože je krásně plazivý. Vyžaduje však světlo, teplo a pravidelnou zálivku.