Vyjíždíme na road trip po Itálii. Jaká místa nevynechat?

Léto se má nést ve znamení dobrodružství, proto neváhejte, nasedněte do auta a na jedno velké dobrodružství se vydejte, protože vám přinese neskonalé množství zážitků. Abyste nejeli sami, vezměte s sebou nejlepší přátele, kteří v současné době taky touží po velkém dobrodružství. A místo letadla nasedněte do zmiňovaného auta a vydejte se vstříc obrovskému dobrodružství, které road trip přináší. Ideální je na road trip třeba blízké Slovensko, ale také můžete zamířit třeba do Itálie, která je také plná krásných míst.

Pokud nevíte, kam všude byste se měli v Itálii podívat, přinášíme vám několik tipů, abyste nemuseli svou cestu dlouho plánovat.

Verona

Vaší první zastávkou klidně může být krásná Verona, která je spojována s Romeem a Julií. Pokud milujete Shakespearovy hry, určitě Verona bude vaší první zastávkou. Na Veroně vás uchvátí především architektura, která je opravdu tou nejkrásnější vůbec. Zamilujete se i do zdejší zmrzliny, která je snad nejlepší v celé Itálii.

Benátky

Na svém road tripu nesmíte zapomenout na Benátky, kam se dostanete lodí. Benátky jsou známé tím, že se pomalu ale jistě potápí, proto se sem podívejte co nejdříve můžete, dokud jsou Benátky stále ještě nad vodou. To nejkrásnější na Benátkách je to, když se ztratíte. Ztratit se ve zdejších krásných uličkách přináší nezapomenutelné zážitky.

Řím

Nedílnou součástí je i Řím, který je tím nejatraktivnějším cílem turistů. Jedná se o dominantu celé Itálie, kterou rozhodně nesmíte minout.

Pisa

Když už budete v Itálii, musíte si udělat i fotku s šikmou věží. A samozřejmě si musíte vyfotit všechny, kteří se o takovou fotku pokouší. Je na turisty skutečně zábavný pohled.

Milán

Město módy – to je Milán. Fotka před zdejší katedrálou je nepostradatelná, stejně jako ochutnávka zdejší pizzy, která je tou nejlepší v celé Itálii.