Zahradní závěsné křeslo aneb ideální místo k relaxaci na vaší zahradě 

Dokážete si představit pohodlnější místo k relaxaci, než je závěsné zahradní křeslo? Zajistí vám dostatek pohodlí po náročném pracovním dni, ale zároveň i bezpečí a potřebnou dávku relaxace. Již delší dobu se tento trend neobjevuje jen na zahradách v časopisech o moderní zahradní architektuře, ale i v hipsterských kavárnách, kde v něm můžete pohodlně posnídat avochlebík a batch brew. Tak co? Na snídani nebo na relax? Omrkněte výběr závěsných křesel s námi.  

Proč závěsné křeslo?  

V posledních letech zažívají závěsná křesla a podobný zahradní nábytek obrovský boom. Zákazníci je využívají nejen k relaxaci po nabitém pracovním dni v klidné části zahrady, ale můžete se s nimi setkat i v relaxačních zónách ve wellness centrech nebo dokonce v kavárně v centru Prahy. Jedná se o univerzální kousek nábytku, který si jednoduše zamilujete. 

Závěsná křesla se vyznačují vysokou kvalitou materiálů, ze kterých jsou křesla vyrobena a také velkou odolností vůči klimatickým změnám, jako jsou výkyvy povětrnostních podmínek nebo extrémní teploty. 

Jak je to s umístěním?  

 Závěsné křeslo bude nejen funkčním a designovým kouskem na vaší zahradě, ale jeho největší předností je zejména jednoduchá montáž a následná manipulace. Křeslo je umístěno na speciálním kovovém rámu, tudíž není žádoucí stropní nebo jiný úchyt. V případě, že křeslo umístíte do zahradního prostoru a přijde neočekávaná průtrž mračen, velmi snadno křeslo přesunete pod pergolu nebo jiný zastřešený prostor.  

Na e-shopu Garden Space můžete vybírat z několika variant závěsných křesel. Ať už zvolíte ratanové křeslo, které na první pohled působí trochu vintage nebo spíše moderní křeslo s originálním názvem Kokon, jehož tvar kokon dokonale připomíná, rozhodně neuděláte chybu. Zajistíte si tak bezpečné místo k relaxaci, které bude skvělým zahradním útočištěm. Závěsná křesla můžete přijet omrknout do brněnského showroomu společnosti Garden Space. Jen se připravte, že si budete chtít odvézt prakticky všechny.   

Jaké jsou oblíbené druhy zahradního nábytku

  1. Dřevěný zahradní nábytek: je tradičním výběrem a může být vyroben z mnoha druhů dřeva, jako je teak, akát, javor a borovice. Tento nábytek se hodí do přírodního prostředí a dává zahradě příjemnou a relaxační atmosféru.
  2. Kovový zahradní nábytek: být vyroben z hliníku, oceli nebo litiny. Tento druh nábytku je velmi pevný a trvanlivý, ale také velmi elegantní a moderní.
  3. Ratanový zahradní nábytek: vyroben z přírodních materiálů a mají jedinečný styl a texturu. Tyto druhy nábytku jsou vhodné pro ty, kteří hledají tradiční, exotický vzhled zahrady.
  4. Plastový zahradní nábytek: je levný a snadno se udržuje. Může být k dispozici v mnoha různých barvách a stylech.
  5. Křesla a pohovky: jsou v posledních letech velmi populární, zejména ty, které jsou vyrobeny z textilu a mají jednoduchý a moderní design.