Zajeďte si do okouzlující Provence!

Pokud se teprve ještě rozhodujete, na jakou dovolenou pojedete, pak neváhejte a rozhodně se rozhodněte pro Provence. Přece jenom výlet do jižní Francie stojí za to, a to nejen díky přírodě a památkám, ale taky díky krásným levandulím, které tu rostou všude kolem. Pokud se ptáte, proč byste měli jet na tuto dovolenou přímo sem, přinášíme vám několik informací o tomto krásném místě, které vás rozhodně dostanou a přemluví.

Tuto krajinu známe hlavně díky krásným levandulím, které tu rostou všude okolo. Nadšeni však budou také vinaři, protože vinic je všude také mnoho. Je to však taky oblast slunečnicových polí, cedrových lesů a také okrových dolů, které se nacházejí u pohoří Luberon. Najdete je však taky u těch rýžových polí v Camargue.

Provence známe i díky mnoha obrazům

Tato krajina je známá hlavně tím, že učarovala mnohým známým malířům. Mezi nejznámější patřil asi van Gogh nebo třeba Picasso či známý Gaugain. Malíři zde milovali nejen nádhernou krajinu, ale také vzduch, který je tu provoněn bylinkami. Navíc vždy po práci mohli zajít do zdejších restaurací a hospůdek, které jsou vyhlášeny svými pokrmy.

Díky tomu, že si zde pěstují a vyrábí svůj vlastní olivový olej, olivy, lanýže, dále také i kozí sýry či ryby a jiné mořské plody, mají zde své skvělé víno a také anýzový pastis má Provence nezaměnitelnou gastronomii, kterou jen tak někde nenajdete. Jídla zde si tak oblíbíte, že se sem budete chtít vracet stále dokolečka.

Mimo to – zde má původ také známý pokrm ratatouille, který známe hlavně z velice známé animované pohádky.

Provence plná památek

Tato oblast je také známá i díky svým památkám. Najdeme tu například papežský Avignon, dále také můžeme navštívit i antické Arles nebo třeba Lex Baux, které je umístěno na skále. Pokud patříte mezi nadšené turisty, tak právě Provence je to pravé pro vás!