Znáte někoho, kdo je závislý na lécích? Online terapie je možnost, jak se z toho dostat

Závislost na lécích je složitá situace pro všechny, kdo s daným člověkem komunikují. Změny ve spektru jeho osobnosti, nárazové změny v chování, ale také první zdravotní potíže spjaté se zneužíváním léků, to je jako začarovaný kruh, ze kterého lze jen stěží vybočit do normálního, zdravého života. Anonymní terapie však pomáhají měnit chod věcí a podávají pomocnou ruku, respektive hází záchranné lano, kterého se stačí jen pevně chytit.

Konečně světlo naděje 

Terapie online je dobrá možnost, jak se postarat o pohodlí blízké osoby. Možná i vy znáte někoho, kdo se vlivem složité životní situace dostal do potíží, které jej vedly k užívání léků. Z krátkodobé záležitosti se ale vyklubal složitý problém a pacient se stal na lécích závislý. Dosavadní snahy o vysazení léků se zatím nesetkaly s úspěchem. Terapie Praha nabízí přímo online terapie. Ty nabízejí řešení problémů pacienta a cestu ven z potíží. 

Proč je online terapie vhodná?

Je složité si přiznat, že se nám v životě děje něco skutečně vážného. Muset brát léky, které již nad vámi získaly kontrolu, se zdá jako neuvěřitelné. Když si člověk uvědomí, že se to týká přímo jej, je to velmi těžké přijmout. Když se navíc potřebujete z celé situace dostat, rozhodně u toho nepotřebujete hromadu svědků z vašeho sociálního okolí, které budete potkávat cestou na terapie. I proto je online konzultace vhodnější. Člověk je v pohodlí svého domova a konzultuje svou situaci přímo s lékařem. 

I pro ty, kdo nikam nechtějí

Lidé, kteří mají potíže, se často bojí říci si o pomoc. Bojí se, že by je jejich okolí nepřijalo a vyloučilo. Často totiž nikdo v jejich širokém okolí nemá ani tušení, že mají nějaké vážné potíže. Když si lidé řeknou o pomoc z domácího prostředí, mnohdy se jim to zdá jako jediná správná volba. 

Online terapie cílí na potíže a neohrožuje sociální status pacienta.