Zvonáče – comeback, který měl raději zůstat v minulosti

Pokud pravidelně chodíte nakupovat do obchodních domů, pak se jistě v poslední době celkem divíte – vídáte totiž na pultech obchodů takové kousky, které máte na sobě na fotografiích z dětství. Najednou na vás vždy dýchne ta pravá dávka nostalgie, při které si říkáte, že jste možná z těch věcí nemuseli ani vyrůst, protože byste teď ušetřili hromadu peněz. Je ovšem nutné podotknout, že ne všechny kousky, které se z minulosti vrátily, jsou stále stylové.

Samozřejmě co se týče třeba takové džínové bundy, ta je dobrou volbou snad kdykoliv. Co se však týče například batikovaných triček, ty raději nechte spát ve své skříni. To samé platí o zvonových kalhotách, které aktuálně potkáváte naprosto všude a ve velkém množství – lidé o to však stále nejeví sebemenší zájem.

Comeback, který se nevyplatil

Je všeobecně známé to, že móda miluje comebacky. Miluje vracet staré kousky do současnosti a miluje jim dávat novou podobu, ostatně je nutné podotknout, že ne vždy je toto dobré. Někdy se opravdu nevyplatí nějaký kousek do přítomnosti přinést, protože lidé o daný kousek třeba nejevili zájem ani tenkrát.

Přesně toto je příběh i zmiňovaných zvonových kalhot – kdysi dávno se sice nosily, ale většinou je oblékaly maminky, které nechtěly nosit klasické společenské kalhoty, nebo je oblékaly svým dětem, aby vypadaly trochu slušně. Zvonové kalhoty byly oblíbené hlavně u lidí, kteří podporovali hippie. Jenže to byli jediní nadšenci do tohoto kousku oblečení, a to jenom proto, že se v nich cítili volně. Rozhodně se však nevyplatilo tento kousek znovu probudit z věčného spánku.

Zkrátka se neprodávají

Ani v současné době si tento kousek nenachází větší řadu nadšenců. Úzké džíny se zkrátka jen tak z módy nevymotají – ženy je budou stále podporovat, propagovat a nosit. Zvonáče však takový úspěch opravdu nikdy nepocítí – móda by si měla sundat růžové brýle a opět by zvonové kalhoty měla nechat spát.