Doba koronavirová proměňuje svět bydlení. Co můžeme očekávat v blízké době?

Stejně, jako se nový typ koronaviru projevil na módních trendech, projevuje se také ve světě bydlení. Člověk by neřekl, jaká odvětví může pandemie kolující světem zasáhnout. Upusťme však od teplákových souprav, které se díky onemocnění dostaly opět po letech do popředí. Upusťme také od cyklistiky, která se těší zvýšenému zájmu. A vnikněme na malý okamžik do světa bydlení ad o trendů, které lze v blízké době očekávat.  

Více chůze a splnění denního limitu počtu kroků 

Pokud patříte k lidem, kteří si kontrolují svůj každodenní limit kroků, pak vás potěší, že v budoucnu budeme více chodit. Tedy přesně tímto směrem by se měly ubírat trendy ve světě bydlení. Právě koronavirus byl tím posledním impulsem k tomu, že pohyb do našich životů patří a že ho máme nedostatek. S příchodem trendů ve světě architektury a bydlení obecně bychom se tak měli dočkat zdravějšího životního stylu.  

Jak konkrétně budou vypadat architektonické skvosty nutící nás více chodit, to je zatím jenom otázkou.   

Když byty, tak s terasami 

Jelikož jsme kvůli koronaviru museli být prakticky neustále doma, i to ovlivnilo budoucí trendy. Konkrétně se onemocnění dotklo stavby bytových jednotek. Řada architektů počítá s tím, že do budoucna se nebudou stavět byty takové, jaké je známe dnes. Stop králičím klecím. Stavět se budou především takové, které budou dominovat nádhernou terasou, na které budeme během volných večerů usedat s těmi, kteří jsou nám nejblíže.  

Právě lidé mající ve svém bytě terasu mohli domu karanténní strávit na čerstvém vzduchu, i když nemohli přejít přes práh domu. 

Bezkontaktní technologie do popředí 

Při vymýšlení různých inovací se budou vývojáři zabývat hlavně bezkontaktními technologiemi, které by měly v budoucnu přibýt do každé moderní domácnosti. V okamžiku, kdy se zjistilo, že se virus přenáší dotykem, tak bylo jasné, čím se svět bydlení bude ubírat. Očekávat tak můžeme další inovace, které přibydou k bezdotykovému kohoutku nebo dávkovači na mýdlo.