Výhody masivních dřevěných podlah. Proč na ně vsadit i u vás doma? 

Provádíte rekonstrukci vašeho bytu nebo domu, a přemýšlíte, jakou podlahu zvolit do jednotlivých místností? Stále více lidí se při výběru podlahy rozhoduje pro masivní dřevo.  Jaký je ale benefit tohoto typu podlahy? Pojďme se podívat.  

Vylepší vzhled místnosti a celkově vašeho domova  

Dřevěné podlahy dodají vašemu domovu nejen eleganci, ale také trochu tepla. Mnoho majitelů domů se domnívá, že díky dřevěným podlahám dokonce prostor vypadá větší. To, zda váš domov působí přívětivěji, závisí na zbytku vašeho interiéru, ale je to snadný způsob, jak udělat skvělý první dojem. 

Nenáročná údržba a snadné čištění 

Podlahy z tvrdého dřeva se neuvěřitelně snadno udržují v čistotě. Lze je zametat, čistit párou nebo vysávat, aby se odstranily veškeré nahromaděné nečistoty nebo zbytky. Představte si, že nemusíte uklízet příliš často, a přitom budete vědět, že vaše podlahy neukrývají žádné nečistoty, jako jsou roztoči nebo zvířecí chlupy.  

Stačí jen párkrát využít speciální čistící prostředky a budete mít po starostech. Údržbu dřevěných podlah ještě více usnadňuje skutečnost, že jsou výrazně odolnější vůči skvrnám než koberce. Pokud se na ně něco vylije, stačí to jen utřít.  

Doporučení: podlahové mycí stroje jsou vhodné na průmyslové čištění 

Pevné a odolné 

Odolnost je jedním z hlavních důvodů, proč se majitelé domů rozhodují pro přechod na masivní dřevěné podlahy. Jedním z hlavních důvodů, proč se tento typ podlah tak snadno udržuje, je částečně jejich odolnost. Jistě, mohou se poškrábat nebo promáčknout, ale není to zase tak snadné. Pokud se o dřevěné podlahy řádně staráte, používáte doporučené ochrany podlah, jejich povrch vydrží krásný desítky let.  

Zvyšuje hodnotu vašeho domova 

Dřevěné podlahy mohou zvýšit hodnotu vašeho domova. Jen nezapomínejte, že ochrana dřevěné podlahy je zde velmi klíčová. Až přijde čas prodat váš domov, kupující zaplatí za dům s masivním dřevem více než za koberec. Mnoho kupujících domů nechce koberec, a tím více koberec někoho jiného. Většina kupujících se stejně koberce bude chtít zbavit, tak proč si nepořídit dům, který již má krásné podlahy. 

Vypadá dobře ve všech interiérech 

Jednou z hlavních výhod dřevěných podlah je jejich univerzálnost, díky které se přizpůsobí téměř každému motivu interiéru vašeho domova. Nezáleží na tom, jak často se necháte inspirovat ke změně zrcadel, nástěnného umění, dekorativních akcentů nebo jiných prvků ve vaší domácnosti, podlahy budou vždy vypadat dobře a budou se hodit k požadovanému tématu.