Jak vybrat volně stojící vanu

Nacházíte se právě v rozhodovacím procesu, jakou vanu do své nové vysněné koupelny umístit? A co třeba volně stojící vana, díky které bude vaše nová koupelna jedinečná a každá návštěva vám ji bude závidět? 

Možnosti výběru

Výběr volně stojících van je v dnešní době opravdu velký a vyznat se někdy v jednotlivých provedeních je leckdy nelehký úkol. My vám ale dáme osvědčené tipy, které vám s výběrem i nákupem pomohou.  

Volně stojící vany můžou být vyrobeny z různých druhů materiálů. 

Akrylátové vany mají nižší hmotnost a jsou cenově dostupnější. Co se týká tvaru, tak akrylát je nejlépe tvarovatelný materiál. Další výhodou tohoto materiálu je možnost vrtání do vany. Tuto možnost oceníte, zejména pokud sníte o madlu, nebo speciální baterii na okraj vany.  

Smaltované vany umí udržet delší dobu teplotu vody, což oceníte zejména tehdy, když se budete chtít ve vaně koupat delší dobu. 

Vany z litého mramoru nabízejí vyšší odolnost proti mechanickému poškození a vyznačují se především svojí vysokou pevností. 

Rozměr vany

Rozměr volně stojící vany volte především podle výšky vaší postavy. Vana musí být dostatečně prostorná, abyste se v ní cítili příjemně a ničím vás při koupeli neomezovala. 

Varianty umístění do prostoru

Volně stojící vany jsou svým tvarem určeny pro umístění do prostoru, nebo existují i speciální tvary, díky kterým vanu můžete instalovat ke zdi v koupelně a ušetříte tak pár centimetrů místa. 

Před instalací

Pokud jste si již vybrali konkrétní vanu, je velmi důležité vyřešit přívod vody pro napojení vody k baterii a samotný odpad k vaně. Baterii můžete vybrat buď volně stojící, nebo speciální pro vsazení do okraje vany.