Jaké jsou trendy ve světě bydlení pro letošní rok?

Rozhodli jste se letos po letech konečně investovat do zbrusu nové kuchyně? Chcete si ji po několika desítkách let konečně zhotovit zcela novou? V takovém případě byste se měli zajímat o aktuální trendy ve světě bydlení, abyste si pořídili kuchyni opravdu moderní, nadčasovou, stylovou, abyste se s ní mohli chlubit široko daleko. Abyste však nemuseli zdlouhavě pátrat v časopisech o bydlení po tom, jaké trendy to jsou, prozradíme vám, co je letos trendy.  

Trendy se každým rokem nemění jenom ve světě módy, ale také ve světě bydlení. Zaměřme se konkrétně na zmiňované kuchyně a na to, do čeho investovat, pokud nechcete šlápnout vedle.  

Zemské tóny hrají prim 

Pokud bychom měli zmínit něco, co je opravdu nadmíru stylové v kuchyních, zmínili bychom zemské tóny. Matka příroda je v posledních letech v módě, a tak se jí nebraňte. Vsaďte proto nejen v koupelnách nebo ložnicích, ale také v kuchyních na dřevo, kov a taky a listy, což jsou základní prvky přírody. Nebojte se ani tónů země, barvy, jako je hnědá, zelená nebo béžová, jsou samozřejmě povolené.  

Při zařizování moderní kuchyně se však zároveň zaměřte na budování zcela přirozeného vzhledu. V takových interiérech se vám rázem vytvoří i zenové prostředí vhodné pro odpočinek.  

Zelené prvky rovná se živé rostliny 

Jak již bylo zmíněno, vsadit by se mělo především na tu přírodní stránku. Doplňte tak i kuchyni zelenými prvky, jako jsou živé květiny. Nemusíte sázet rovnou na vysoké a košaté pokojové rostliny, stačí, když to zkusíte s bylinkami, které při vaření navíc využijete a které dodají jídlům opravdový šmrnc.  

Kromě těchto zelených prvků se nebojte do kuchyní přidat i tapety nebo obrazy, na nichž budou zelené prvky vynikat. Dokonce se nemusíte bát ani zelené výmalby, která sice není pro kuchyně typická, ale to nevadí.