Romantický venkovský styl kuchyně i u vás doma. Jak na to? 

Přemýšleli jste někdy nad tím, že by vaše kuchyně mohla být přesně taková, jakou si pamatujete z dětství u babičky? Romantika, venkov – to všechno se do ní může promítnout, i když aktuálně bydlíte ve velkém, poměrně rušném městě. V posledních letech je přesně tento typ kuchyňského koutu velmi vyhledávaný, možná za to může ona útulná a velmi příjemná atmosféra, která se do takové kuchyně vtiskne. 

Začínáme podlahou 

Pokud vám tento styl bydlení do jisté míry také učaroval, nabízí se otázka, kde začít se zařizováním takové místnosti. Nejlepší volbou je podlaha, respektive tím prvním krokem by měla být právě podlaha. Hledáme v nejlepším případě přírodní, minimálně však s dekorem nějakého přírodního dřeva, aby byla zaručena ona útulnost.  

Jestliže se rozhodnete pro dřevo, neměli byste zapomínat na povrchovou úpravu. Nejen dřevo, ale také i jiné materiály se musí povrchově chránit. 

Další přírodní materiály mají zelenou 

Kromě dřeva byste svou romantickou venkovskou kuchyni měli vyplnit dalšími přírodními materiály, jako je například kámen. Obvykle bývá na stěnách, ale také z něj bývá tvořena kuchyňská linka ostrůvku, jenž se nachází uprostřed místnosti.  

Pokud vám dřevo s kamenem nesedí, co třeba sáhnout po keramice? V nejlepším případě volte takové odstíny, které jsou jemné na pohled a které pohladí na duši. Červená zde nemá své místo, zato hnědá, krémová, šedá nebo smetanová či bílá – to je to pravé ořechové. 

Spotřebiče musí zapadnout 

I když si s venkovem pravděpodobně nespojujete žádné moderní technologie, spotřebiče jsou tím, co musí v kuchyni být. Jinak by vám takový kuchyňský kout byl prakticky k ničemu. Je však pravdou, že spotřebiče nemusí či dokonce nemají nijak vynikat, mají dokonale zapadnout do kuchyňské linky. I proto se ostatně dělají romantické venkovské kuchyně na míru, aby bylo zajištěno dokonalé zapadnutí spotřebičů do kuchyňských linek.  

V současné době je možné dokonce vybírat i z takových spotřebičů, které odpovídají rustikálnímu stylu čili dokonale zapadají do vaší myšlenky o venkovském designu.