Jak vyčistit myčku, kávovar či jiné domácí spotřebiče?

Každý má doma celou řadu elektrických domácích spotřebičů. Jsou to naši pomocníci, díky kterým se zvládá chod domácnosti daleko lépe a snáz. V současné době se v každé domácnosti nachází minimálně myčka, která šetří vodu při umývání nádobí, také se samozřejmě v domácnostech nachází pračka, v posledních letech také kávovar, který připraví unikátní kofeinový nápoj během malého okamžiku. Každý člověk však musí pamatovat na to, že ať už má ve své domácnosti jakýkoli domácí spotřebič, musí pamatovat na jeho pravidelné pročištění. Jak tedy pročistit domácí spotřebiče, jako je myčka nebo kávovar, správně? 

Jak vyčistit myčku 

Jak jsme zmínili, v posledních letech je nedílnou součástí domácností myčka, která dokáže ušetřit hromadu vody, kterou byste jinak plýtvali při klasickém umývání nádobí. Aby však myčka neodešla dříve, než jak slibuje její záruka, je nutné ji pravidelně čistit. Zejména je nutné odstraňovat z myčky zbytky jídla. Také se musí do myčky jednou za čas dát speciální sůl, která zabraňuje vytváření matných povlaků, jež jsou způsobené tvrdostí vody.  

Jak vyčistit kávovar  

U každého kávovaru se musí provádět pravidelné odvápňování. Je také dobré plnit kávovar destilovanou vodou nebo vodou z filtrační konvice, aby se předcházelo vzniku vodního kamene. A pamatujte také na fakt, že každý kávovar je možné vyčistit tak, že zapneme jeho čistící program. Díky občasnému zapnutí čištění se kávovar dokonale pročistí uvnitř.  

Jak vyčistit varnou desku 

Každý, kdo má doma varnou desku, ví, že na ní mohou vzniknout skvrny, když například uteče obsah hrnce. Jak ale k čištění varné desky přistupovat? V ideálním případě si vytáhněte škrabku, s pomocí které odstraníte tvrdé usazeniny a vodní kámen. Poté použijte přípravek určený speciálně na sklokeramické desky a houbičkou nebo utěrkou nečistoty utřete. Nepoužívejte žádné drátěnky nebo houbičky s hrubým povrchem, protože by mohlo dojít k nenávratnému poškození varné desky.