Druhy dřevostaveb, které jsou oblíbené nejen mezi mladými

Dřevostavby jsou v poslední době hitem, zejména pokud se jedná o dřevostavby na klíč, které stejně jako nízkoenergetické domy na klíč staví společnost ORCAN GROUP s.r.o. Dřevostavby jsou oblíbené hned z několika důvodů. Nejen, že konečné stavby vypadají opravdu velice stylově a moderně, ale taktéž se nejedná o tak drahou záležitost, jakou jsou například klasické zděné domy. Kromě toho jsou velice rychle postavěné, někdy dokonce i v řádech několika měsíců (v případě zděných domků jsou během několika měsíců postaveny často jen základy). 

Pokud taktéž uvažujete o dřevostavbě stejně jako řada dalších lidí, nabízí se otázka, jaké druhy dřevostaveb vlastně existují čili s jakými typy dřevostaveb se dnes můžete setkat. Lidem se většinou vybaví jenom roubenky a sruby, ale dřevostavby nejsou jenom o roubenkách a srubech, které nejsou vždy to nejlepší pro život. 

Dřevostavby se liší svou konstrukcí

Daleko vhodnějším místem pro život jsou dřevostavby, které se pyšní masivní panelovou konstrukcí. Jedná se o velice moderní typ bydlení, který je postaven z panelů z masivního dřeva. Díky masivu je tento typ příbytku krapet dražší v porovnání s jinými dřevostavbami, na druhou stranu se jedná o velice pevnou stavbu. 

Také mají dřevostavby konstrukci z hranolů a fošen, využívají se taktéž hřebíky a plechové spojky. Jejich hlavními výhodami je to, že konečná dřevostavba může mít díky fošnám a hranolům zajímavý, klidně i asymetrický tvar. Na druhou stranu bývá stavba těchto typů dřevostaveb poměrně náročná na práci. 

Dřevostavby se také staví z trámů, kdy se využívá takzvaného skeletového systému. Taktéž se staví na konstrukcích z již existujících bedýnek nebo se dřevostavby staví ze stěn, jež jsou vyplněny slámou. V tomto případě se tedy využívá tradiční izolant. 

Dřevostavby nejsou oblíbené jen mezi mladými

Dřevostavby mohou mít opravdu celou řadu podob. Mohou vypadat rustikálně jako ze starých dob, ale mohou mít taky zajímavou moderní podobu. I díky tomu nejsou oblíbené jenom mezi mladými lidmi, ale i mezi staršími.