Masožravky – jsou skutečně prospěšné a jak se o ně starat?

Všichni známe masožravé rostliny. Většina lidí je zrovna nemá v lásce, protože jsou to takové typy rostlin, které nevypadají zrovna nejlíp. Ovšem druhá řada lidí je naprosto miluje a chová je opravdu ve velkém množství. Pokud se však o masožravku dobře nestaráte, pak vám rychle odejde, tudíž tyto květiny si opravdu vyžadují čas.

Nicméně je nutné podotknout, že díky nim se vaše domácnost stane trochu exotická a jedinečná. Jestliže však chcete mít nemasožravou pokojovou rostlinu, která do vaší domácnosti přivede trochu exotičnosti a jedinečnosti, pak se zaměřte například na pestře oranžové květiny nazvané Strelicie. Ovšem i u této pokojové rostliny se setkáte s tím, že bez péče o ni umírá. Exotika v našem domě si tedy vždy vyžaduje potřebnou péči, na kterou se rozhodně nesmí zapomínat.

Je masožravá rostlina v domě prospěšná?

Pokud nemáte nějakou malou masožravou rostlinu, která by vás zbavovala jenom malinkých, byť nepříjemných mušek, pak ano – je prospěšná v domácnosti, ale doporučuje se hlavně do těch domácností, v nichž nejsou malé děti. Masožravá rostlina láká hlavně mouchy a podobný hmyz, který vás běžně v domácnosti trápí.

Jak se o ni starat?

Ke svému životu potřebuje hlavně sluníčko – tedy dostatek světla je základ pro její spokojenost. Musí se však pravidelně zalévat, samozřejmě nepřelévat, ale nezapomínat na její zalévání. Pokud se rozhodnete ji pěstovat, pak kromě vody potřebuje i maso – jestliže si ještě nedokáže mouchu chytit sama nebo jestliže aktuálně mouchy nejsou (když je třeba období zimy), musíte jí tento přísun potravy nahradit jinak. Většinou potravu sami chytnete a nakrmíte tím masožravku.

Masožravé rostliny dneska seženete v mnoha květinářstvích, ovšem není to zrovna to nejběžnější zboží. Většinou mizí z pultů obchodu buď vážně rychle, nebo se do obchodů ani neobjednává, jelikož ne každá květinářka je schopna se o takovou rostlinu dobře a neustále starat.