Výhody a nevýhody umělého vánočního stromečku

Vánoce jsou ty nejkrásnější svátky v roce, o tom není sporu. Všude to voní vánočním cukrovím, svařeným vínem a trdelníky, které během Vánoc zkrátka chutnají úplně jinak než kdykoli jindy během roku. Kromě toho se drží krásné tradice, jako je rozřezávání jablíček nebo hod střevícem, taktéž se setkáme s typickými pokrmy, kterými je ozdobená štědrovečerní tabule. Kromě toho se zdobí vánoční stromeček, jenže je otázkou, pro jaký vánoční stromeček se letos rozhodnout. Přece jen vánoční stromeček je možné zakoupit ve dvou podobách, a to v živé podobě a také v umělé podobě.

Vánoční stromečky nesmí v domácnostech chybět. Je to zkrátka něco, bez čeho se vánoční svátky neobejdou. V současné době se volí spíše živé vánoční stromečky, které dodají do domu tu pravou vánoční atmosféru, na druhou stranu i umělé vánoční stromečky mají něco do sebe.

Pokud zvažujete koupit spíše umělého vánočního stromečku, máme pro vás seznam výhod i nevýhod, které vám rozhodování rozhodně ulehčí.

Výhody umělého vánočního stromečku

  • výhodná investice
  • neopadává
  • snadné uskladnění

K jednoznačným výhodám se řadí to, že je to chytrá investice. Sice vánoční stromečky živé stojí stejně jako umělé, na druhou stranu za umělé stromečky nemusíte každý rok platit nehorázné sumy peněz. Můžete zkrátka zaplatit jednou a v budoucnu už neplatíte. Umělý vánoční stromeček navíc neopadává, což je skvělé – nikdo přece nechce během svátků vánočních chodit se smetáčkem v ruce kolem stromku, jelikož jeho jehličí spadne vždy, kdy se do stromku jen drcne. A další výhodou je snadné uskladnění.

Nevýhody umělého vánočního stromečku

  • nevoní
  • prach
  • cena

K nevýhodám umělého vánočního stromečku patří zejména to, že nevoní. Od umělého vánočního stromečku nemůžete očekávat, že rozvoní vaši domácnost – to zkrátka není v jeho moci. Taktéž na něj bude padat prach, je přece jen umělý. A taktéž je jistou nevýhodou cena. Za živý stromeček dáte stejně jako za umělý, na druhou stranu je to investice, která s vámi bude opravdu dlouho.