Naučná stezka v Mariánských Lázních slaví 40 let!

Podzim je krásné roční období, které se asi nejvíce ukáže na přírodě. Proto, pokud máte volný víkend nebo alespoň hodinku času z běžného dne, měli byste se na chvilku pozastavit a měli byste se podívat kolem sebe – jak se ta unikátní příroda mění. Pokud však bydlíte ve městě, vydejte se například do nějakého parku nebo na nějakou naučnou stezku, kde se budete moct kochat krásami podzimní přírody. Vždyť takových naučných stezek je v Česku čím dál více.

Jednou takovou stezkou je i velice oblíbená naučná stezka Kladská, kterou najdete u Mariánských Lázní. Jedná se vlastně o jednu z prvních naučných stezek, která byla vytvořena na našem území. Není se tedy čemu divit, když právě nyní slaví svých sladkých čtyřicet let. Už to tedy není žádná mladice, ale rozhodně má stále co nabídnout. Najdete ji konkrétně deset kilometrů od zmiňovaných Mariánských Lázní, je bezbariérová a taky se díky ní něco naučíte nejen o biologii, ale také i historii či geologii.

Založena byla v roce 1875

Tato stezka ležící kolem kladské osady se švýcarskými horskými roubenkami sice byla založena už roku 1875, ovšem k slavnostnímu otevření přišlo až o několik desítek let později, a to konkrétně 14. září 1977.  Leží v nadmořské výšce asi 800 metrů a začíná od parkoviště, proto se sem nebojte zavítat i autem, kdy ho zde necháte a dál půjdete pěšky.

Nejdříve půjdete chvilku lesem, ale poté se octnete mezi rybníky, chvilku dokonce půjdete podél silnice, ale nakonec se vrátíte zpátky do zdejší osady. Co se týče bezbariérového přístupu, pak je zde chodníček, který se táhne celou touto krásnou krajinou.

Po zdolání stezky se dobře občerstvěte!

Až tuto stezku zdoláte, pak se nezapomeňte dobře občerstvit. Samozřejmě v okolí této stezky najdete celou řadu restaurací či občerstvení. Najdete zde dokonce i tematické restaurace, kterou je třeba zvěřinová restaurace.