Matrace vás může zbavit bolesti zad

Vstáváte každé ráno s bolestí zad? Máte kvůli tomu celý den špatný, trápí vás kvůli tomu špatná nálada? Možná jste už navštívili lékaře, který vás však poslal k fyzioterapeutovi. Jenže ten vaše problémy moc nevyřešil, a to hlavně z toho důvodu, že jste neeliminovali důvod vzniku bolesti zad. Než tedy zamíříte k lékaři, musíte zjistit, co stojí za bolestí zad. Většinou za to může matrace, na které každý den usínáte a na které se každé ráno probouzíte. 

Matrace jako taková hraje v lidském životě velkou roli. Málokdo si to uvědomuje, ale právě matrace se podílí na kvalitě našeho spánku a právě spánek má vliv na to, jaký bude náš den. Pokud se vyspíme špatně, nejsme dostatečně produktivní, jsme ve stresu a ve špatné náladě. Pokud se však vyspíme do růžova, náš den je naprosto jiný, lepší. 

Pokud vás dlouhodobě trápí bolesti zad, pravděpodobně je za tím právě matrace. Jak dlouho ji máte, jak dlouho na ní usínáte? Matrace se během používání proleží a jednou za pár let je třeba vyměnit matraci za novou. 

Nová matrace uleví od zdravotních problémů

S koupí novou matrací odejdou i zdravotní problémy, které vás sužují. Pokud vás sužuje bolest zad nebo pokud vás trápí i alergie, vhodné jsou pro vás hlavně zdravotní matrace, které jsou vybaveny doložkou hygienických záruk a většinou jsou hypoalergenní. 

Zamezit zdravotním problémům však může i ortopedická matrace, která zajišťuje perfektní opěru nejen páteři, ale celému pohybovému aparátu člověka. 

S novou matrací je třeba koupit i nový rošt

Ať už budete investovat do zdravotní matrace, do ortopedické matrace nebo do latexové matrace či jiné matrace, pamatujte na to, že k nové matrace patří také nový rošt. Každé matraci vyhovuje trochu jiný rošt. K nejoblíbenějším a nejčastěji pořizovaným roštům však patří rošt lamelový, polohovací nebo laťový.