Jak se zbavit plísně u oken?

Plísně u oken nejsou nic příjemného. Určitě vás potkaly taky. Nejčastěji se tvoří v prostorech, kde se minimálně větrá a kde je opravdu hodně vlhko. Mezi nejčastější místnosti domu, v nichž se plísně kolem oken tvoří, patří kuchyně nebo taky ložnice. Velice často plísně u oken postihují zejména plastová okna, přes něž se nedostane ani ten sebemenší průvan. Pokud jste se s plísněmi setkali, moc dobře víte, že se neodstraňují zrovna lehce. Proto vám poradíme, jak se plísně u oken zbavit rychlostí blesku a jak plísni u oken předcházet.

Je mnoho nepříjemností, s nimiž se doma musíme potýkat. Někdy nás trápí moli, jindy nás trápí nepříjemné housenky lezoucí po našich zdech a padající nám do mouky a jiných podobných surovin. Plísně se však řadí mezi nejhorší nepříjemnosti, protože se jich jen těžko zbavujeme a protože se vyskytují opakovaně.

Proč se plísně vyskytují?

Plísně se nejčastěji vyskytují ve zmiňovaných málo větraných prostorách domu. Nejčastěji se vyskytují u oken, a to v kuchyni či v ložnici nebo taky v koupelně. Jsou reakcí na vlhkost, kterou v místnostech máte. Vyskytují se především proto, že v místnostech dostatečně nevětráte.

Jak plísním předcházet?

Plísním lze předcházet, pokud budete dodržovat několik zásadních pravidel. Tím prvním pravidlem je dostatečné větrání. Jenom to vám může zajistit, že plísně se u oken nebudou vyskytovat. Co se týče zimních měsíců, kdy větrat nemůžete, pomáhá, když necháte puštěné topení.

Jak se plísní zbavit?

A už jsme u toho ne zrovna lehkého zbavování se plísně. Plísně jsou vážně nepříjemné záležitosti, které nám nedají v noci spát. Nejlépe se jich zbavíte pomocí chemických přípravků. Pokud se chcete zbavit plísně ihned, použijte SAVO proti plísním, které dokáže plísně odstranit během deseti minut. I když je to chemická cesta, musíme podotknout, že lepší, efektivnější a hlavně rychlejší zbavení se plísní snad neexistuje.