Aktuální trendy ze světa bydlení

Jaké trendy jsou in v oblasti bytové architektury a doplňků v roce 2022? Na jaké barvy a prvky se můžeme těšit? 

Neviditelné garnýže

Klasická podoba, jakou mají dřevěné garnýže, se v letošním době poněkud změnila. Již totiž nezáleží na tom, aby byly vaše záclony zavěšeny na předmětu, který představuje jeden z ústředních prvků v místnosti. Nyní se používají neviditelné garnýže. Jedná se o mechanismus, který je přímo připevněn ke stropu a snaží se o to, abyste vnímali přidanou hodnotu záclony. Garnýž vás v žádném případě nebude rušit. Jedná se o prvek, který uvádí mnohá studia bytových architektů v roce 2022.

Přidaná hodnota jako zásadní požadavek

Nikdy nebylo důležitější soustředit se na praktičnost, jako nyní. Po dlouhé pandemii, která naší domácnosti ukázala jasné zrcadlo. Ozdoby, na kterých uklízíte prach, jsme již všichni odložili. Proto se objevují rovné linie a nábytek bez profilace. Rovné, strohé, účelné. A toho prostoru, který vám střídmě zařízený domov přinese! Praktičnost hraje hlavní housle. 

Barvy harmonické a konejšící

Barevnost, se kterou jsme se mohli setkat v uplynulé dekádě, je pryč. Každý dráždivý prvek totiž neklamně znamenal optické zmenšení našeho životního prostoru. I proto se bytoví architekti vrátili k odstínům oku lahodícím. Olivová a šalvějová se potkávají s bílou, hnědou a šedou. Více barev v interiéru nenajdete. Ustoupila také tíživá černá. Jedeme na vlně harmonie a pozitivity. 

Materiál, za který se nemusíte stydět

V prostoru kanceláří i bytů si stále méně přejeme vidět škodlivé plasty. Jsou nahrazovány, krok za krokem. Dřevěná podlaha, kamenné obklady na zeď, nábytek od lokálního truhláře. Najednou nám záleží na tom, co si domů pozveme. Už si nepřejeme kupit materiál, za který se stydíme. Plasty už u nás doma vítány nejsou. 

Udržitelnost, nápaditost a soulad. To jsou hodnoty, které rezonují světem bydlení v posledních měsících.