Vychytávky do letadla: jak si zpříjemnit cestu letadlem? 

Nasedáte do letadla a těšíte se do cílové destinace? Nemůžete se dočkat! Jenom přežít to letadlo… Cesta letadlem je pro mnohé cestovatele nutným zlem, pokud se chtějí vydat do vzdálenějších zemí. I cesta letadlem ale může být příjemně stráveným časem. Co v letadle můžete dělat, aby cesta nebyla ztrátou času? 

Režim letadlo jako výhoda? 

Jsme zvyklí na multitasking. Poslouchám podcast, projíždím sítě, odepisuju na zprávu. Co si jednou dopřát luxus pustit si jen ten podcast? Stáhnout si ho můžete ještě na letišti. Pak se stačí zahledět z okénka a opravdu jenom nerušeně poslouchat. Možná vás překvapí, kolik si toho tentokrát zapamatujete! 

Příprava v knihovně 

Do letadla si můžete přibalit knihu, kterou už si dlouho chcete přečíst, ale stále nebyl čas. Pro low cost cestovatele s baťůžkem a technické nadšence je tu možnost e-knih, které jednoduše uložíte do mobilu nebo čtečky. Lehké řešení, které můžete využít i při večerních letech, kdy se v kabině zhasne.  

Last minute plány 

Koupili jste si zájezd na poslední chvíli a moc toho o cílové destinaci nevíte? Stáhněte si do off-line režimu pár cestovatelských článků či cestopisů. Během letu můžete pátrat, která místa byste chtěli vidět na vlastní oči, na co si dát pozor, a jaké místní jídlo musíte ochutnat. Ušetříte si tím čas. Místo plánování můžete hned první den dovolené vyrazit objevovat. Před nástupem do letadla si také stáhněte off-line mapu země, do které cestujete. V letadle máte čas si ji projít. Je to praktické a šetříte data! 

Odpočinek není ztráta času 

Máte pocit, že v letadle nemůžete pořádně nic dělat? Skvělé! Kdy jindy si můžete dovolit luxus, nedělat nic? Dovolte si jen koukat z okénka, podřimovat, přemýšlet nad životem, psát si deník nebo prostě jen spát. Dovolená začíná už v letadle, protože nemusíte nic a můžete na chvíli vypnout!