Rusňákova DRFG chce být se svou lékárenskou sítí Medical trojkou na trhu

Investiční skupina Davida Rusňáka pracuje na budování lékárenské sítě DRFG Medical. Skupina začínala prostě. Nejprve koupila čtyři lékárny a své portfolio začala postupně rozšiřovat. Aktuálně je vlastníkem více než 15 lékáren po celé ČR. Do svého řetězce vkládá milionové investice. Cíl je jasný – stát se třetí největší lékárenskou sítí v Čechách. A to hned za Dr. Max a Lékárna Benu. Jaké jsou plány této ambiciózní skupiny?

Lékárny DRFG musí být v kvalitní lokalitě

Ideální lékárna se nachází v kvalitní lokalitě. Není však nutné, aby byla umístěna ve velkém městě nebo dokonce přímo v nákupním centru. Může se nacházet například v areálu nemocnice, kde dokonale splňuje svoji funkci. Podle recenzí by mohla také sídlit v menších obcích, kde není k dispozici dostatečný počet lékáren a lidé by ji plně využívali. Cílem je nabídnout dostupné a kvalitní služby a není nutné, aby byla umístěna pouze v hlavním městě nebo centru.

Druhou důležitou podmínkou, kterou si skupina Davida Rusňáka stanovuje, je velká prodejní plocha přizpůsobená samoobslužnému prodeji. Lidé se přiklánějí k samoléčbě, o léky se zajímají a rádi s lékárníkem diskutují. Potřebují si pročíst informace o lécích a získat dostatek času, aby si vybrali. Podle diskuze s Rudolfem Matějkou, který má na starost lékárenskou síť DRFG Medical, lidé své neduhy raději vypotí doma v posteli a nechce se jim chodit do lékárny, čekat frontu a nakonec se třeba dozvědět, že léky nejsou skladem a přijdou druhý den.

Právě v tom je velká konkurenční výhoda sítě Medical. Jako velký obchodník může tento lékárenský řetězec nakoupit větší množství léků, protože má k dispozici dostatečně rozsáhlé skladovací prostory a také získá lepší cenu. Skladování léků proto není pro DRFG Medical problém. Oproti malým lékárnám, které musí důkladně hlídat ceny a nemohou si dovolit skladovat větší množství léků, je to nesporná výhoda.

DRFG spravuje fondy a dluhopisy

Investiční skupina Davida Rusňáka dále spravuje dva podílové fondy, energetický a nemovitostní. V nedávné době například zakoupila polikliniku ve Vyškově, což úzce souvisí i s realizací lékárny ve vlastní budově a poskytování kvalitních služeb.

Skupina také nabízí investice do dluhopisů napříč skupinou DRFG. V investičním projektu DRFG Real Estate je možné zakoupit dluhopisy komerčních nemovitostí.