Francouzská manikúra jinak: osvěžte klasiku vzory a výraznými barvami  

Francouzská manikúra je věčným a vděčným evergreenem. Hitem je posledních několik sezón a řada žen ji bere jako klasiku, která nikdy nezklame a se kterou nikdy nešlápne vedle. Její velkou předností je, že vypadá dobře k čemukoliv a jakkoliv. Je jemná a něžná, tudíž skvěle padne romantickým typům, nezklame ale ani u sofistikovaného outfitu, případně k nestárnoucí jistotě: džínům, jednoduchému triku a saku nebo džínové bundě. Francouzská manikúra už ale dávno není to, co bývala před několika lety. Do jejích řad se dostávají barvy i jiné lehké vzory. Na jaké trendy se můžeme těšit?  

Nenechte se mýlit, ač by nebylo nijak podivné, že by tento druh úpravy nehtů pocházel od krásných a šarmantních Francouzek, ve skutečnosti byla vymyšlena ve Spojených státech amerických, konkrétně v Hollywoodu. Sloužila jako úspora času pro filmové maskérky, které tak nemusely měnit herečkám barvu nehtů ke každé scéně.   

Barvy nahrazují bílou klasiku  

Už během loňské sezóny se francouzská manikúra začala proměňovat. Tradiční béžové nehty s bílými okraji začaly nahrazovat barevné proužky na konci. Bylo by naivní si myslet, že je konec všem inovacím! V nadcházejících měsících se můžeme těšit na další novinky v oblasti úpravy nehtů.   

A na co si můžete v salónu vsadit? Nebojte se odvázat! Kromě jednobarevných okrajů laděných spíše do pastelových odstínů budou v kurzu například vzory, třpytky a úprava s metalickým nádechem. Nebojte se ale ani experimentů. Co si místo jemné fialové nebo modré dát na okraje nehtů některý z tmavších odstínů? Určitě budete za hvězdu!   

I méně je někdy více  

Jestliže jste zastánkyní osvědčené a jemné klasiky, co takhle zkusit ozvláštnit světlé konce jemnými kamínky nebo perličkami? I malý doplněk totiž dokáže povznést celou manikúru na zcela jinou úroveň. A se i díky tomuto nepatrnému detailu odhodláte do větších úprav. Tak na všechny upravené, krásně a detailně promyšlené nehty!