Do Amsterdamu nejen za tulipány, ale taky za větrnými mlýny!

V poslední době se poměrně populárním místem pro trávení volného víkendu nebo pro trávení dovolené stal i Amsterdam. Jedná se o krásné místo, kam lidé jezdí hlavně pro jejich známou architekturu. Na své si však přijdou i milovníci tulipánů, kteří zde své oblíbené květiny najdou doslova na každém rohu. Ovšem Amsterdam je daleko víc než jenom architektura a tulipány. Je okouzlující i svými větrnými mlýny, které učarují nejednomu z nás.

Pokud se tedy vydáváte do Amsterdamu, rozhodně se sem vydejte s partnerkou, protože pro svou nevídanou krásu je Amsterdam velice romantický. Mimo budovy a větrné mlýny zde najdete řadu výjimečných parků, kde stojí za to dát si formou pikniku třeba oběd nebo snídani.

Navštivte největší květinový park v Evropě

Na Amsterdamu je rozhodně krásný hlavně největší květinový park v Evropě. Jmenuje se Keukenhof a rozhodně tam musíte zamířit, pokud milujete tulipány nebo jiné podobně krásné květiny. Rozloha tohoto parku je neuvěřitelných dvaatřicet hektarů a vede jím cestička, která je dlouhá zhruba patnáct kilometrů, proto se procházka tímto parkem může zdát jako taková turistická trasa nebo turistický výšlap, který však rozhodně stojí za to.

Navíc sem můžete i za špatného počasí, protože právě zde je možnost navštívit i interiérové výstavy, které jsou většinou zaměřené na orchideje a lilie, které jsou pro Amsterdam poměrně netypické, protože tomuto mísu jednoznačně vévodí nádherné tulipány.

Nezapomeňte však mimo tulipány navštívit taky skanzen, který je známý svými větrnými mlýny. Jedná se konkrétně o Zaanse Schan, který je jedním z nejpopulárnějších a nejnavštěvovanějších. Projdete se zde také starou rybářskou vesničkou, kde můžete nahlédnout například na ruční výroby dřeváků či dokonce na výrobu porcelánu, a to se jen tak někde nevidí, nemyslíte?

Nezapomeňte na diamanty!

V Amsterdamu jsou známé také brusírny diamantů. Proto pokud zde budete, navštivte například nejstarší brusírnu diamantů na světě, kterou je Coster Diamonds. Uvidíte to, co jen tak někde neuvidíte. Navíc poznáte historii těchto drahých kamenů a to, jak se s nimi vlastně pracuje.