5 tipů na minimalistický design bytu 

Navzdory tomu, co si mnozí myslí, minimalistický byt rozhodně není „nudný“. Znamená to, že věci jsou přehledné a uspořádané, což je v současné době velký trend. Mít uspořádaný byt může snížit stres, když prostor není tak rušný a není v něm spousta věcí k vidění, můžete se cítit příjemněji. Jak vytvořit krásný minimalistický byt?  

Co potřebujete do minimalistického bytu? 

Mottem minimalismu je „méně je více“, což znamená, že se budete zbavovat většiny věcí považovaných za „nepodstatné“. Žádné cetky ani pestré barvy, méně polštářů a obrázků na stěnách. Cílem je vytvořit čistou a uspořádanou zónu, kde vás nebude rozptylovat příliš mnoho věcí.  

Ponechte si jen to, co potřebujete 

Jak už název napovídá, minimalismus znamená mít méně, tedy omezit věci na minimum. To může znamenat, že budete muset věci vyklidit nebo je alespoň schovat mimo dohled do skříně.  

Čisté a jednoduché linie 

Jednoduchost je v minimalistickém interiéru klíčová. Vybírejte nábytek s čistými liniemi a jednoduchých tvarů, jako je jednoduchý čtvercový konferenční stolek nebo nekomplikovaná lampa.  

Používejte rostliny místo dekorací 

Je důležité vznést do prostoru trochu toho exteriéru. Místo toho, abyste na poličky a stoly umístili vázy a figurky, vyberete si několik pokojových rostlin. Při výběru květináče pro rostliny se držte jednoduchých barev a tvarů.  

Přidejte texturu  

 I když se snažíte vyhnout nepořádku, neznamená to, že váš minimalistický byt musí působit jako prázdná kancelářská budova. Chcete-li přidat variabilitu, použijte ve svém prostoru různé textury. Vyzkoušejte chlupatý koberec nebo texturované záclony. I jediný kus s jedinečnou texturou může změnit dojem z místnosti. 

Experimentujte se zrcadly  

Větší místnosti obvykle působí čistěji, zvláště když je v nich méně věcí, takže svůj byt zvětšete tím, že do něj umístíte zrcadlo. Zrcadlo můžete buď zavěsit na zeď nebo ho opřít o stěnu.