Jak vybrat a nosit pánský pásek 

Považujete pánský opasek jen za užitečný doplněk, který drží kalhoty na svém místě? Pak jste daleko od pravdy. Jedná se o módní kousek, který sjednotí celý outfit a pozvedne ho – pokud vyberete ten správný. V opačném případě od něj můžete čekat spíše medvědí službu. 

Správná délka 

Při výběru je jednou z nejdůležitějších věcí délka pásku. Ačkoliv má samozřejmě několik dírek, kterými ho můžete utahovat a povolovat dle potřeby, správně se pásek zapíná na třetí dírku. Tak vám zbude dostatek pásku na protažení poutkem kalhot bez toho, aby vám zbytečně přečníval. 

Nestárnoucí klasikou jsou kožené pásky, které můžete bez obav vzít i na formální události. Pokud vás ale čeká neformální setkání, sepněte kalhoty klidně semišovým nebo tkaným páskem. Materiál by měl odpovídat materiálu bot, avšak ležérní styl není tak dogmatický. 

Jakou barvu zvolit? 

Co se týče barvy, i zde platí, že by měla co nejvíce odpovídat barvě bot. Výjimkou jsou pouze bílé tenisky, ke kterým můžete zvolit prakticky jakoukoliv barvu pásku. Každá barva má ale navíc své přednosti. Hnědý pásek vypadá dobře v každém ročním období a je důstojným doplňkem kalhot v námořnické barvě nebo džínů. Odvážnější pánové ho mohou kombinovat i s bílými kalhoty. 

Černý opasek vypadá minimalisticky, elegantně a formálně. Je tím pravým doplňkem k černému nebo tmavě šedému obleku. Pokud zvolíte matnou a mírně zaoblenou přezku, bude nenápadný a nepřehluší výraznější doplňky. Pokud ale nosíte hodinky nebo manžetové knoflíky, přezka by jim měla barevně odpovídat. 

Rady na závěr 

Na závěr několik tipů. Pokud si chcete opticky přidat pár centimetrů do výšky, volte pásek v barvě kalhot a ostatního oblečení. Naopak kontrastní pásek tělu vyrovná proporce. Optimální šířka pásku se pohybuje kolem 2,5 až 3 centimetrů, jelikož takový pásek nebude mít problém s provlečením jakýmikoliv kalhotami.