Jaké květiny se hodí na okenní parapet?

Pokud stavíte svůj vlastní domeček, určitě dbáte na to, aby byl podle posledních trendů. Navrhli jste si ho tedy nízký, jednopodlažní s velkými francouzskými okny. Jestliže jste se však do nějakého domu nebo bytu nastěhovali jako nájemníci, často francouzská okna nejsou dominantou vašich místností. Často v takových domácnostech jsou jenom okna, která mají obyčejné parapety. Někomu se to nemusí líbit, ale ať už se vám to líbí či nikoliv, i takové okenní parapety můžete rozzářit, a to například květinami.

Květiny jsou nedílnou součástí našich domácností. Měli bychom dbát na to, abychom aspoň jednu kytku v místnosti měli, protože jenom tak dokonale zútulníme a zpříjemníme jednotlivé místnosti domu.

Mnoho lidí však květiny doma nechce, a to z jednoho prostého důvodu, a sice neumí se o ně starat. Naštěstí existují takové květiny, o které se zrovna starat nemusíte.

Pokud přemýšlíte nad tím, jaké květiny by se hodily na okenní parapet, přinášíme vám pár tipů, z nichž si určitě vyberete.

Fialky

Naprosto typickou květinou, kterou najdeme na okenním parapetu snad každé domácnosti, jsou fialky. Fialky jsou skutečně krásné, jsou trvalé, tudíž i když odkvetou, zanedlouho zase vykvetou. Péče o ně není nijak komplikovaná. Jenom to chce pravidelné týdenní zalévání do mističky pod květináčem.

Orchideje

Jestliže toužíte po trochu luxusnější, výjimečnější, bohatší a hlavně prostornější květině, měli byste si zakoupit orchideje. Tato pokojová rostlina však není nic pro zahradníky-amatéry, protože si vyžaduje speciální zálivku i speciální substrát.

Kaktusy

Jestliže toužíte po něčem menším, co si dáte na okenní parapet, měli byste zvolit kaktusy. O ty se takřka nemusíte starat, jenom je sem tam pokropte i s hlínou. Zalévat je přímo, hodně a často není potřeba (samozřejmě záleží na druhu kaktusu, který zakoupíte – jinak se staráte o kvetoucí kaktusy, jinak o nekvetoucí).