Navštivte jedno z jezerních měst, které vám vezme dech

Milujete cestování? Přijeli jste sotva z dovolené a už plánujete dovolenou další? Co třeba zamířit k jednomu z jezerních měst, které najdete v krásné slunné Itálii? O Itálii se ví, že má neustále co nabídnout. Nejčastěji se jezdí do slunného Říma nebo do potápějících se Benátek, také se však jezdí za zdejšími krásnými pobřežími nebo za vysokými horami, které se pyšní zasněženými vrcholy. Doporučujeme však zamířit i k jezerním městům, respektive do jezerních měst, které každému člověku na první pohled vezmou dech.  

Takových jezerních měst se ukrývá v Itálii mnoho. Některé jsou menší, jiné větší, přesto všechny jsou stejně krásné. Prozraďme si několik z nich, které stojí za to.  

Jezerní město Orta San Giulio 

O jezerním městě Orta San Giulio jste možná neslyšeli, čemuž se ostatně nedivíme. Tomuto jezernímu městu, které se nachází na jezeru Orta, se často přezdívá Popelka, jelikož je velmi často přehlíženo. Jenže přehlíženo je město až nyní, v minulosti se jednalo o velmi atraktivní cíl nejednoho turisty. Jezerní město dokonce bylo před dvěma stoletími celebritou mezi spisovateli, jezero měli spisovatelé velice v oblibě a ve městě trávili většinu svého času.  

Jezerní město Tremezzina 

Na Comském jezeru najdete město jménem Tremezzina, které přitahuje hlavně takzvané VIP turisty. U spodní části jezera se nachází opravdu majestátní, pětihvězdičkový hotel, kromě toho v tomto městě má svůj dům i známý americký herec George Clooney 

Jezerní město Iseo 

Na stejnojmenném jezeru se nachází jezerní město Iseo, které bylo dlouho oblíbeným turistickým cílem. Důvodem tomu byly vinařské oblasti, které lákaly stovky turistů. Dnes už není středověké město tak oblíbené, i když je stále velmi krásné a lákavé. Jezerní město Iseo se pyšní hlavně promenádami kolem vody, ty jsou jedny z nejkrásnějších, jaké Itálie může nabídnout. Navíc se zde nachází největší italský jezerní ostrov, kde jsou idylické vesničky a rustikální stavení.