Sedm zajímavostí o hlavním městě Česka

Matička Praha je hodnocena jako jedno z nejhezčích měst střední Evropy, a to samozřejmě právem. Pochybnosti by nám strach nedovolil. Do Prahy se v současné době stěhuje čím dál více lidí. Neustále se zde staví a neustále se zde bohužel zvětšují i ceny nájmů a domů. Pokud patříte k lidem, kteří zde bydlí, nebo k lidem, kteří matičku všech měst doslova milují, určitě se o ní chcete dozvědět první, poslední. Abyste byli zase o něco moudřejší, přinášíme vám sedm zajímavostí o tomto krásném českém městě, které vás jistě zvednou ze židle.

Samozřejmě zajímavostí o tomto krásném městě je mnoho. Vybrali jsme však to nejatraktivnější a to nejzajímavější, co jste o Praze doposud nevěděli.

Sedm zajímavostí o Praze

1) Věděli jste, že Pražský hrad je díky své rozloze zapsán v Guinessově knize rekordů jako největší hrad na světě? Jeho rozloha je 7,28 hektarů a dnes tvoří dominantu hlavního města. Pokud se budete v Praze nacházet, Pražský hrad musíte navštívit.

2) To, že Prahou protéká řeka Vltava, ví jistě každý. Jenže málokdo ví to, že Vltava Prahou protéká v délce jednatřicet kilometrů a že na jejím území se nachází neuvěřitelných osmnáct mostů!

3) Milujete kavárny? Pak musíte zavítat do té nejstarší kavárny v Praze. Tou nejstarší kavárnou v Praze je kavárna Slávia na Národní třídě naproti Národního divadla. Otevřela se už v roce 1881 a chodil do ní jak pan Werich, tak i dvojice Šimek a Grossman.

4) Toužíte se projít po té nejdelší ulici v Praze? V tom případě si dáte pořádně do těla. Ta nejdelší ulice v Praze je totiž ulice Strakonická a měří dlouhých šestnáct kilometrů.

5) Fotbalisté pozor. Věděli jste, že by se teoreticky na Václavské náměstí vlezlo patnáct fotbalových hřišť?

6) Chcete si dát v Praze piknik? Doporučujeme si dát piknik v parku Stromovka, který je tím největším pražským sadem. Jeho rozloha je 115 hektarů a původně sloužila jako králům jako honební revír.

7) O Praze se říká, že je stověžatá. Nikdo to sice nepočítal, ale někdo to měřil. Tou největší věží je Žižkovská satelitní věž, která měří 216 metrů a v době své výstavby byla hodnocena jako nejošklivější stavba roku.