Chováme kanárky. Co vyžadují?

Uvažujete nad tím, že svou domácnost zpestříte okřídleným mazlíčkem, který vám bude nejen každý ráno hezky prozpěvovat na dobrý den? Dnes se ptáčci chovají velmi často, nejoblíbenější jsou andulky, které podle statistik chová každý třetí Čech. Zatímco někteří chovají andulky jen po jednom či dvou kusech, jiní mají ve venkovních voliérách desítky andulek, které mají společně opravdu velmi silný hlas. Pokud však nechcete investovat do známých andulek, ale chcete chovat ptáčka, kterého jen tak někdo nemá, co třeba investovat do kanárků?

Kanárci nejsou o moc náročnější než andulky, obvykle se však nechovají po desítkách, ale spíše po jednom či dvou. Odborníci doporučují, že v ideálním případě by se měli kanárci chovat v párech, aby jim nebylo smutno. O tomto druhu ptáků však bylo napsáno mnoho zajímavých publikací, které vám jistě do začátku trochu pomohou. 

Počáteční investice není velká

Pakliže se rozhodnete pro chov kanárků, určitě vás potěší fakt, že se nejedná o extrémně drahou investici. Kanárek nevyjde na miliony ani na desetitisíce, ale obvykle na pár stovek. Kromě něj budete investovat také do krmení, do něhož budete investovat i v průběhu chovu. Taktéž nesmíte zapomenout na dobře vybavenou klec pro ptáky. 

Jak by měla klec pro kanárky vypadat

Správná ptačí klec by měla být hlavně dostatečně velká. Je takové nepsané pravidlo, že by se v ní měl pták proletět či roztáhnout svá křídla. U takto malého ptáka, jako je kanárek, postačí obyčejná malá ptačí klícka. 

Abyste však nemuseli takovou klec shánět po zverimexech a v chovatelských potřebách, doporučujeme investovat do stavebnice Aluhobby. Právě z této stavebnice si postavíte přesně takové ptačí obydlí, které váš okřídlený mazlíček potřebuje a chce. Díky hliníkovým profilům jsou jednotlivá ptačí obydlí opravdu velmi kvalitní a dlouho vydrží.