Použité pneumatiky nejsou špatnou volbou

Během roku se naše pozornost musí minimálně dvakrát upnout na pneumatiky, co se týče péče o auto. Zpravidla se k jejich kontrole schyluje v okamžiku, kdy je naší povinností gumy na vozidle změnit (mluvíme o období, kdy se zima hlásí o slovo nebo kdy naopak slovo přenechává teplejšímu jaru). Zatímco někdo se raduje z toho, že pneu nemusí kupovat zcela nové, jelikož ještě jednu sezonu vydrží, jiný je ke koupi nových pneumatik přinucen. Tedy – možností jsou i použité pneumatiky, které nenutí člověka tak moc se plácnout přes kapsu.

Použité pneumatiky nejsou tabu

Možná jste se i vy dostali do situace, kdy jste byli nuceni si pneumatiky koupit. Jenže před úhradou zbrusu nových gum jste v myšlenkách sklouzli k výhodnější koupi ojetých pneumatik. Přátelé i známí vám však myšlenku velice rychle zahnali a vy jste se tak opravdu “plácli přes kapsu”, ani jste nestačili mrknout. 

Ve skutečnosti však na koupi ojetých gum nic není. Zejména, pokud je kupujete ze spolehlivého autoservisu, respektive pneuservisu. Odborníci totiž každé ojeté pneu pečlivě kontrolují a do prodeje dávají pouze ty, jež splňují požadavky. 

Gumy si před koupí vždy zkontrolujte

Navíc pokud se budete držet této rady, ať už kupujete nové nebo ojeté pneumatiky, nespálíte se. Ruce pryč dejte od pneumatik, u nichž nemáte možnost zkontrolovat jejich stav. Při kontrole sledujte především bulky, jež se na gumách mohou objevit a jež mohou razantně snížit životnost nových pneumatik. 

Stejně tak se vyhněte nákupu neznámých značek (a to opět platí jak u nových, tak u ojetých pneumatik). Vyhnete se tím pádem také problémům, jež by s neschválenými značkami mohly vypuknout.

Kromě toho také prozkoumejte rok výroby a raději nekupujte pneumatiky, které jsou starší pěti let.