Čím vybavit sklep

Základní funkcí sklepu je uskladnění ovoce a zeleniny po jejím sklizení nebo například zavařeniny. Abychom mohli přehledně skladovat veškeré plodiny, je vhodné investovat do přehledného regálu. Ten nám zajistí praktické uspořádání věcí. Ušetříte místo, protože regály mohou být vysoké klidně až ke stropu. Navíc zajistí dostatečné proudění vzduchu, kterého je například u skladování ovoce a zeleniny zapotřebí. Budou méně náchylné k plísňovým chorobám.

Bedýnky a jiné nádoby

Sklep je místem, které se vyznačuje chladem a temností. Právě proto zde skladované plodiny vydrží tak dlouhou dobu. Samotné regály vás sice jejich skladování usnadní, je ale zapotřebí pořídit si také nádoby, ve kterých budete jednotlivé plodiny skladovat. Ideální jsou plastové nebo dřevěné bedýnky. Plastové mají delší životnost, ty dřevěné mohou být zničeny velkou vlhkostí nebo napadeny plísněmi. Výhodou uložení těchto nádob do regálů je také usnadnění úklidu sklepa.

Možnost větrání

Každý sklep by měl být tmavý, čistý a chladný. Je zapotřebí jej pravidelně vyvětrávat. Z uskladněných plodin se totiž odpařuje vlhkost, která se usazuje na stěnách sklepa. Z této vlhkosti mohou vzniknout plísně či houbové choroby. Před uskladněním plodin je dobré sklep dezinfikovat prostřednictvím sirných knotů a čas od času jej vybílit speciálním vápnem s přídavkem modré skalice.

Držáky na lyže či snowboard

Ne každý používá sklep pouze k uskladnění potravin. Můžete jej využít jako odkladní plochu sezónních věcí, jako jsou například lyže, či snowboard. V takovém případě můžete na zeď instalovat speciální držák. Sklep může být vhodný také k uschování zimních/letních pneumatik. Ideální je uložit je na speciální držák.

Drobnosti

Do sklepa můžete uložit také drobnosti, které nechcete vyhodit, ale příliš často je nepoužíváte. Například různé šroubky nebo hřebíky. I k tomuto účelu jsou velice vhodné kovové regály, na které položíte veškeré drobnosti pěkně roztříděné v jednotlivých boxech.