Trápí vás špatný spánek? Víme, co za tím stojí

Ať už je den náročný nebo méně náročný, většinou se po skončení oblíbeného seriálu nebo filmu těšíme do postele. Pro člověka je postel a následující spánek opravdu odměnou za celý dlouhý den. Bohužel se mezi námi najdou ti, kteří se z dobrého a kvalitního spánku neradují. Najdou se mezi námi ti, které bohužel trápí špatný spánek a oni sami nevědí, co za tím stojí. Naštěstí my to víme. Sepsali jsme nejčastější důvody, které stojí za nekvalitním a špatným spánkem, který má negativní vliv na naše zdraví, produktivitu i náladu. 

Teplá dlouhá sprcha před spaním

Mnozí lidé se domnívají, že pokud si dají před spaním dlouhou teplou sprchu, najednou zavčasu usnou, respektive usnou hned, co ulehnou do postele. Jenže podle řady odborníků je právě dlouhá teplá sprcha důvodem nekvalitního, špatného spánku. I když teplá voda uvolňuje svaly, stejně tak zvyšuje teplotu těla, což má za následek to, že dotyčný člověk nemůže usnout hlubokým spánkem, během kterého si jeho tělo nejvíce odpočine. Pokud nedojde během noci k hlubokému spánku, rázem nedojde ani k regeneračním procesům, tudíž se člověk cítí unavený a bez energie. 

Práce v pozdních nočních hodinách

Kvalitnímu spánku neprospívá ani práce v pozdních nočních hodinách. Bohužel stále více lidí si nosí práci domů, což má za následek dlouhé pracovní dny, které nemají konce. Pokud také pracujete z domu nebo pokud jste si práci donesli domů, doporučujeme ji nechat na ranní hodiny nebo na odpolední hodiny. V noci už jen ulehněte do postele a spěte. Pokud byste v noci pracovali, mozek by se stimuloval a oddálil by úpadek do hlubokého spánku. 

Spánek na nekvalitní matraci

V případě, že vás trápí nejen nekvalitní a špatný spánek, ale kromě jiného také bolesti zad nebo kloubů, na vině může být i matrace, na které spíte. Jen hrstka lidí si uvědomuje, jak velký vliv má právě matrace na náš spánek, jak moc se podílí na kvalitě našeho spánku. Pokud matrace není kvalitní, rázem jsme nejen špatně vyspaní, ale také jsme rozbolavělí a mrzutí. Investujte proto do kvalitní latexové matrace, ortopedické matrace nebo třeba do pružinové matrace či jiného podobného kvalitního druhu.