Do čeho investovat, aby došlo ke snížení rodinných nákladů?

Přemýšlíte nad tím, jak snížit rodinné náklady? Přijde vám, že i když každý měsíc platíte nemalé zálohy na plyn či elektřinu, přesto doplácíte poměrně hodně vždy na začátku nového roku? Pokud patříte k lidem, kteří chtějí investovat do něčeho, co jim v budoucnu výrazně sníží rodinné náklady, doporučujeme investovat do lepšího vytápění a také do fotovoltaické elektrárny. 

Možná si říkáte, že zmiňované tipy jsou trochu mimo váš finanční rozpočet. Přece jenom tepelná čerpadla stejně jako fotovoltaická elektrárna stojí nemalé peníze a ty nyní (zejména za dob koronavirové krize) zkrátka nejsou. Naštěstí lze na zmíněná opatření získat dotaci, která může být až ve výši padesáti procent způsobilých nákladů. Jinými slovy právě dotace vám pomůže pořídit si opatření, které sníží energetickou náročnost rodinného domu. 

Tepelné čerpadlo jako nejekologičtější způsob vytápění

Pokud chcete snížit náklady spojené s rodinným domem, doporučujeme pořídit si tepelné čerpadlo. Jedná se o nejekologičtější způsob vytápění každého rodinného domu. A jak již bylo zmíněno, můžete získat i na tento ekologický způsob vytápění nemalou dotaci. 

Dotační program Nová zelená úsporám patří k velice využívaným. Do nynějška se podpořily projekty více jak sedmi miliardami korun. 

Fotovoltaika je také možnost, jak snížit energetickou náročnost rodinného domu

Další možností, jak znatelně snížit energetickou náročnost rodinného domu, je pořídit si fotovoltaiku, tedy fotovoltaickou elektrárnu, kterou umístíte na střechu rodinného domu. Z fotovoltaiky se stal velký trend, který dokáže snížit spotřebu domu až o několik desítek procent. Navíc se lidí mající fotovoltaické panely na střeše stanou méně závislými na dodavatelích energií, kteří své ceny za energie prakticky neustále zvedají.

V případě fotovoltaické elektrárny je možné získat dotaci až ve výši 150 tisíc korun.