Investiční skupina DRFG pokračuje dál pod vedení Davida Rusňáka

David Rusňák investiční skupinu DRFG založil v roce 2011 a i po letošní změně akcionářské struktury zůstává předsedou představenstva, a také jejím majoritním akcionářem. David Rusňák rád cestuje, ochutnává dobrá vína, ale gastronomii preferuje tuzemskou. Má rád především tu tradiční českou a rakousko-uherskou, na níž se zaměřuje i brněnská restaurace Konfit, kterou Rusňák vlastní.

V roce 2013 se oženil, vzal si Petru Schillerovou, s kterou má syna. Petra Rusňáková je v současné době zároveň předsedkyní dozorčí rady skupiny a místopředsedkyní správní rady Nadace DRFG. Právě prostřednictví nadace skupina podporuje řadu charitativních, kulturních a sportovních projektů. S organizací yourchance spolupracuje například na finanční gramotnosti pro základní a střední školy, finančně podporuje také projekt Začni správně, který je určen mladým lidem z dětských domovů a pěstounské péče, kteří po dovršení plnoletosti začínají sami žít svůj život.

Skupina DRFG Davida Rusňáka není letadlo

Za skupinu mluví její dlouhodobé výsledky a také stabilní zhodnocení. Lidem, kteří si investovali do fondů, či dluhopisů, pravidelně vydělávají slušné sumy a DRFG se samozřejmě snaží, aby tak tomu bylo i nadále. V loňském roce skupina významně posilovala všechny své tři hlavní pilíře a v růstu pokračuje i v roce 2019. Do finanční divize zapojila několika finančně poradenských firem a také online srovnávač bank a pojišťoven ChytryHonza.cz.

TELCO divize na začátku roku spustila nového internetového operátora Libli, jenž vznikl konsolidací lokálních providerů z portfolia skupiny, a za pár měsíců jej prodala společnosti Nordic Telecom. Nemovitostní divize loni investovala přes 3 miliardy korun a nakoupila řadu obchodů, nákupních zón a retail parku napříč Českou republikou. Soubor nemovitostí pod správou DRFG zaujímá plochu přes 166 tisíc metrů čtverečních a jejich celková hodnota převyšuje 6 miliard korun.