Jak probíhá kontrola v autoservisu?

Každoroční kontroly vozidla v autoservisu jsou důležité. Může se při nich odhalit nejedna závada, která narušuje bezproblémovou a bezpečnou jízdu. Kontrole podlehnou i tlumiče do auta (ať už mluvíme o tlumičích Audi nebo jde o tlumiče BMW), což může vést k odhalení důvodu, proč automobil v zatáčkách nedrží na silnici. Nejen proto se vyplatí na kontroly opravdu pravidelně dojíždět. 

Pokud se k majitelům vozidla řadíte teprve nově, možná si nejste jistí tím, jak kontroly v autoservisu probíhají. Pojďme si ve zkratce zmínit, co můžete očekávat. 

Ze všeho nejdříve se vozidlo projede

Nedivte se, pokud budete po převzetí automobilu mít o trochu benzinu méně. Je to zcela běžné. Odborníci totiž první, co udělají, tak projedou vozidlo. Zjistí tak, co kde zlobí nebo jestli automobil nevydává zvuky, jež by vydávat neměl. 

Zpravidla se vozidlo projede i po hrbolcích, které s velkou pravděpodobností odhalí případné závady, pokud jim čelí. 

Automobil se prohlédne i okem

Vozidlo se také prohlédne okem. Zejména se zkontrolují kovové části, pokud náhodou nerezaví. Větší pozornost se oční kontrole znásobuje, pakliže je karoserie ještě v záruce, což znamená, že by rezivět ještě neměla. 

Mění se olej

Hned poté se zkontroluje i olej. Ten je zapotřebí při každoroční kontrole vyměnit. Během toho se zkontroluje, zdali hladina oleje příliš neklesá, ani příliš nestoupá. Pokud se přijde na příliš častou regeneraci filtru, dochází pravděpodobně k ředění motorové nafty, což je špatně. 

I počítač je v hledáčku zájmu

Servisní technici opravdu nenechávají nic náhodě. Kromě zmiňovaných věcí se zkontroluje i jejich “počítač”, který je hlavně v moderních automobilech nainstalován. Dalo by se říct, že dnešní vozidla jsou takovými pojízdnými počítači, proto se z jejich přístrojů načítají veškeré údaje a zjišťují se tím chyby.