Bez čeho se v kuchyni neobejdete aneb aktuální trendy ze světa bydlení

Trendy ve světě bydlení se mění stejně jako ve světě módy. Pokud zrovna přemýšlíte nad renovací třeba takové kuchyně, prozraďme si, co by v moderním kuchyňském koutu rozhodně nemělo chybět. Když už se pouštíte do finanční i náročné renovace, tak ať to stojí za to, ne?

Úchytky mají na skříňkách své místo

I když se loňský rok nesl ve znamení bezúchytkových skříněk, letos jsme se opět navrátili k tradičním nábytkovým úchytkám. Důvod je prostý – jedná se o praktického pomocníka, kterého zkrátka oceníme v kuchyni mít. Díky úchytkám nejsou kuchyňské skříně plné otisků prstů nebo zaschlých nečistot, navíc na první pohled budí trochu útulnější, hezčí dojem. 

V současné době se pozornost upíná hlavně na koženkové úchytky, které se hodí zejména do rodin s malými dětmi. Nejsou totiž tvrdé čili když se o ně dítě náhodou uhodí, k žádnému velkému neštěstí nedojde. 

Digestoř v kruhovitém provedení

Už nějakou dobu podle bytových architektů má sídli ve středu místnosti jedna věc, a tou je ostrůvek. Přímo na něm by se měla nacházet i sklokeramická deska, nad kterou se má tyčit digestoř. Ovšem zapomeňte na nevzhledné digestoře hranatého tvaru. Trefou do černého jsou kulaté spotřebiče, které budou odsávat horký vzduch stejně dobře. 

Na barvě už tolik nezáleží, i když je pravdou, že do popředí se dostávají hlavně bílé a černé alternativy. 

Bylinky všude, kam se podíváte

Na co rozhodně nesmíte zapomenout jsou bylinky. Kuchyně je místem, kde se neustále něco vaří či připravuje a bylinky mohou jednotlivým pokrmům dodat šmrnc. Navíc pokojové rostliny mají mít podle bytových architektů místo v každé místnosti v domě, kuchyni mohou obstarat už zmiňované bylinky. 

K ruce se vyplatí mít hlavně mátu, rozmarýn, také tymián nebo bazalku, která krásně doladí italské pokrmy.