Jakou zvolit ofinu pro každý tvar obličeje 

Správně střižená ofina může hodně zalichotit. Než ale vezmete do ruky nůžky nebo zamíříte do nejbližšího kadeřnického salónu s fotkou celebrity, podle které chcete ofinu zastřihnout, pořádně se prohlédněte v zrcadle. Co sluší jednomu, nemusí slušet druhému a pro dokonalou ofinu je totiž třeba znát tvar svého obličeje. Nesprávně zvolený střih vám může opticky přidat i několik let. 

Srdcový tvar je potřeba vyrovnat 

Srdcovému tvaru obličeje s širším čelem a úzkou bradou sluší jemné a šikmo střižené ofiny. Délka by měla přesahovat obočí. Je jedno, zda k takové ofině vytvoříte pěšinku uprostřed nebo na straně hlavy, důležité je nepoužívat těžké gely a nechat ji lehkou a vzdušnou. Slušet vám bude i vrstvená ofina rozdělená uprostřed, která vyrovná široké čelo. 

Pokud máte hranatý obličej, mělo by být vaším hlavním cílem zjemnění tvrdých rysů. Vyhněte se proto rovným střihům, ofině dejte tvar patky sčesané na jednu stranu. Můžete ji i trochu natočit kulmou. Pokud přeci jen trváte na rovném střihu, prostříhejte ofinu tak, aby působila vzdušně a střapatě. Pro styling použijte pomádu, která ofině dodá matný vzhled. 

Kulatý obličej potřebuje prodloužit 

S kulatým obličejem je to přesně naopak, potřebujete vyrovnat příliš oválný tvar. Nejlépe bude fungovat hladká, rovně střižená ofina s delšími stranami, dobrou volbou ale bude i dlouhá patka sčesaná na jednu stranu. Tím obličej opticky prodloužíte. Nezapomeňte ofinu trochu prostříhat a použít sprej pro větší objem. 

Majitelky oválného obličeje jsou šťastlivci, jelikož jim bude slušet téměř jakýkoliv styl ofiny. Důležitá je zde ale výška čela – pokud máte čelo vysoké, volte delší jemnou ofinu, která nechá čelo trochu prosvítat. S nízkým čelem si můžete dovolit nakrátko střiženou ofinu, která bude končit několik centimetrů nad obočím. Pokud je pro vás ale takový střih příliš radikální, delší, hodně prostříhaná ofina s několika vrstvami vám bude slušet stejně tak.