Vytvořte postavu přesýpacích hodin pomocí oblečení 

Postava přesýpacích hodin je snem mnoha žen. Úzký pas, široké boky a plná hruď jsou asociované s ženskostí a elegancí, přirozeně má ale tento tvar těla jen asi 10 % světové populace. Naštěstí existují způsoby, jak vytvořit tuto postavu alespoň opticky. Vašimi nejlepšími přáteli budou tvarovací spodní prádlo a stylové pásky. 

Vyberte ten správný top 

Zavinovací topy a šaty přirozeně přitahují pozornost k pasu a zvýrazňují křivky. Čím je oblast pasu sofistikovanější, tím výraznějšího efektu dosáhnete. V kombinaci s výstřihem do V navíc opticky prodlouží postavu a zeštíhlí ji. Pokud nemáte v šatníku zavinovací top, přepásejte alespoň delší triko nebo šaty zdobeným páskem nebo šátkem. 

Nechcete se vzdát své oblíbené košile, ale připadá vám, že vaše křivky spíš schovává, než odhaluje? Nebojte se ji zastrčit do kalhot nebo sukně s vyšším pasem. Košile ale musí být dobře ušitá z lehkého a nemačkavého materiálu a také by vám měla dobře sedět.  

Dejte šanci crop topům. Pokud si vyberete volnější střih a zkombinujete ho s vyššími kalhotami nebo sukní, které končí v nejužším místě vašeho pasu, úžasně zalichotí vaší postavě. Vybírejte neutrální barvy, špagetová ramínka nebo krajkový materiál. 

A co na nohy? 

Co se týče kalhot, k vytvoření dokonalé postavy přesýpacích hodin budete muset opticky prodloužit nohy. V tom vám udělají nejlepší službu kalhoty s vyšším pasem a širšími nebo rovnými nohavicemi, které schovají nedokonalosti. Pokud kalhoty přepásáte páskem, máte vyhráno.  

Pokud patříte k ženám, které rády nosí sukně, poohlédněte se po takové, která bude decentně obepínat vaše boky a od nich splývat dolů. Při výběru myslete na to, že čím tužší a silnější bude materiál, tím méně lichotivá sukně bude. Vyhněte se volánkům, řasení a aplikacím v oblasti boků, jinak by mohla působit až příliš robustně a spíš než přesýpací hodiny bude vaše postava připomínat hrušku.