Kukly a klobouky v popředí

S příchodem chladného ročního období nám začaly zebat uši. A to znamená, že je načase vytáhnout z hloubky našich skříní čepice. Nebo že by se čepice letos nenosily? Podle posledních módních trendů se nosí spíše kukly nebo klobouky. Ano, tyto pokrývky hlavy jsou hitem letošní sezony. Stále však mluvíme o kategorii velice široké. Co konkrétního se tedy nosí? 

Bucket hat stále v módě 

Co se těší ze stále velké popularity jsou kloboučky nápadně se podobající těm rybářským. Takzvané bucket hats propaguje na internetu nejedna celebrita a lidé jsou z kousku naprosto nadšení. Třeba se i vy nalodíte na vlnu Rihanny nebo manželky Justina Biebera a pořídíte si kousek, který připomíná módu z přelomu století.  

Bucket hats se vyrábí z různých typů materiálů, ovšem do chladnějšího podzimu doporučujeme spíše verze z pevnější látky. Lépe zahřeje a bude také dobře držet tvar. 

Baker boy čepice jsou zpět 

Moderní trendy z dob dávno minulých se znovu vrací do módy. To dokazuje nejen výše zmiňovaný trend, ale také baker boy čepice, které jsou z šedesátých let minulého století. Tedy v té době se poprvé ukázaly světu. Poté se nějakou chvíli nosily a potom zas chvilku ne. Nyní se však doslova probudily z mrtvých a nosí se v mnoha podobách – i s řetízky nebo zlatými aplikacemi. 

Dobře uděláte, pokud je zkombinujete s oversize svetry, rovně střiženými kabáty nebo třeba s bohémskými šaty. 

Rovné klobouky s velkou krempou jsou stylové 

Nesmíme zapomenout ani na rovnvé klobouky, které mají velkou krempu. Jsou velice stylové a jdou ruku v ruce s ženskými, elegantními kousky. Nosí se stejně jako dříve čili tak, aby do očí nebylo takřka vidět. Nebojte se posazení až do čela.  

Jak již bylo zmíněno, nosí se zejména s elegantními kousky. Pouzdrové sukně, šaty délkově ke kolenům a lodičky jsou parťáky stylového módního doplňku.