Jaké svrchníky nosit k šatům? Nebuďte konzervy a odvažte se

Šaty jsou něčím, co zdobí každý šatník. A zatímco některé se nosí hlavně v létě, jiné se nebojíme kombinovat ani v zimě. Přece jenom i v chladnějším ročním období se nabízí rovnou několik událostí, na které můžeme šaty s vypnutou hrudí vynést. Jenže jak tento elegantní kousek zkombinovat? 

Šaty jsou, co se týče kombinování, trochu záludné. Lidé se je bojí pojit se saky i s bundami, což je velká škoda. Mnohá spojení totiž vypadají naprosto božsky. Pojďme si proto zmínit několik nestárnoucích podob, s nimiž jednoznačně zabodujete i před módními kritiky. 

Když úpletové šaty, tak dlouhý rovný kabát 

Nestárnoucím trendem posledních let jsou bezesporu úpletové šaty, které by měla mít ve svém šatníku každá žena. Mohou se nosit jak na večeře, tak jsou skvělé i na oslavy narozenin nebo na podobné slavnostní události. Zejména v zimě na ně nedáme dopustit, protože jsou většinou teplejší, délkově vyhovující, mnohdy i s roláčkem, stojáčkem nebo dlouhým rukávem. Jenže s čím tento kousek spojit? 

Bezesporu sáhněte po kombinaci s dlouhým kabátem rovného střihu. Tento model je nestárnoucí a zabodujete s ním nejen v tomto případě. Když bude navíc ladit s barvou šatů, máte vyhráno, tím si můžete být jistí. 

Když slip šaty, tak sako 

Velký comeback hlásí takzvané slip šaty, které se nosily hlavně dříve (zhruba v sedmdesátých až devadesátých letech). Mluvíme většinou o úzkých, přiléhavých šatech, které jsou na ramínka (většinou) a vyrobeny ze saténu. Někomu se mohou jevit jako noční košilka, ale jedná se o plnohodnotný společenský oděv.  

Pokud vsadíte na tuto eleganci, kterou doplníte o podpatky, doporučujeme vsadit také na sako. To bude k tomuto kousku opravdu jako dělané. Zároveň se nebojte vsadit na sako trochu větší, které při nošení nechte volně rozepnuté. Když si rukávy vyhrnete, jenom tím znásobíte onen fantastický efekt.