Potřebujete zrcadlo v ložnici?

Když dotváříte výzdobu své ložnice, jednou z mnoha otázek, které vás mohou napadnout, je, kam v ložnici umístit zrcadlo? Může to být poměrně komplikovaný problém. 

Nejlepší místa, kam lze zrcadlo v ložnici umístit, jsou vedle postele, za dveřmi pokoje, naproti oknu nebo nad krbovou římsou. Mělo by být umístěno na místě, které dodá vaší ložnici iluzi většího prostoru a světla. Dobrým řešením je LED zrcadlo, které vám poskytne obojí zároveň. 

Kam umístit zrcadlo v malé ložnici?

Chcete-li využít prostor v malé ložnici, je nejlepší umístit zrcadlo v plné délce za dveře. Tímto způsobem nebudou stěny vašeho pokoje působit přeplněně, ale přesto můžete toto zrcadlo plně využít, aniž by vám překáželo.

Pokud máte malou místnost, která bývá občas velmi tmavá, může být umístění zrcadla naproti oknu skvělým způsobem, jak do místnosti odrážet světlo. Může také vytvořit iluzi, díky níž se bude zdát, že místnost je větší, než ve skutečnosti je.

Tipem je, abyste v malých ložnicích používali zrcadla bez rámů. Lépe je tak zvýrazníte a budou se zdát větší než zrcadla v rámech. Je to tedy situace, která je výhodná pro všechny.

Snažte se však využívat jednoduchá zrcadla bez ohromujících vzorů, které by mohly vaši ložnici zaneprázdnit. Mějte na paměti, kam přesně toto zrcadlo umístíte. Po těžkém dni nepotřebujete, aby vás ráno sluneční paprsky zasáhly do obličeje. Další možností je zavěsit zrcadlo nad postel, pokud není k dispozici stěna nebo dveře.

Jedním z pravidel, pokud jde o umístění zrcadla v malé ložnici, je nikdy je neumisťovat do žádné oblasti, která by odrážela nepořádek ve vašem pokoji. Snadno z toho budete ve stresu. Chcete ho umístit do oblasti, která je čistá a neuspořádaná, aby mohlo vytvořit iluzi prostoru.

A co s velkým prostorem?

Výhodou velké ložnice je to, že máte více prostoru, s nímž si můžete pohrát, pokud jde o výběr nejlepšího místa nebo stěny pro zavěšení zrcadla. Pokud chcete mít ve velké ložnici zrcadlo po celé délce, můžete zrcadlo umístit vedle postele (ale ne proti posteli) nebo ho dokonce namontovat na dveře skříně.

Hlavním cílem je vybrat místo, o kterém budete vědět, že přinese světlo, zvětší místnost, ale také přemýšlejte o tom, jak vám bude sloužit a zda ho potřebujete na místě, které můžete bez problémů používat.