Využít služeb stěhovací společnosti nebo se do toho pustit sami?

Stěhování může být náročné, a to nejenom v samotný den stěhování, ale také před ním a po něm. Musíte zabalit veškerý svůj majetek, a to tak, abyste jej při převážení nepoškodili. Následně jej musíte přenést do auta, které jej převeze, a nakonec jej ještě v místě nového bydliště vynést dovnitř a vybalit. Toto všechno můžete zvládnout sami, avšak obrátit se můžete také na stěhovací společnosti, které si na vás udělají čas i o víkendu. Najdete je ve větších i menších městech, stačí zadat stěhování v Brně, Praha, Ostrava, Děčín atd.

Jak je to s penězi?

Pokud bychom se na stěhování dívali čistě z finanční stránky, pravděpodobně bychom se museli přiklonit k možnosti stěhovat se svépomocí. I když byste si museli půjčit větší auto, stále ještě to vychází levněji než služby stěhovací společnosti. Avšak ve hře jsou další aspekty. Například řízení většího auta – troufnete si na to? Máte někoho k ruce, kdo vám pomůže se stěhováním? Pokud vlastníte jen oblečení a několik málo majetku, pak se v klidu zvládnete odstěhovat i osobním autem a samozřejmě bude volání specializované společnosti zbytečností.

Zvládnete přenést všechno?

Podívejte se na všechen nábytek, který bude třeba přenést. Unesete to všechno sami, nebo budete potřebovat někoho k ruce? Spolehnout se můžete samozřejmě na pomoc svých kamarádů. Pokud se obrátíte na stěhovací společnost, můžete se spolehnout na to, že stěhování půjde rychleji. Zaměstnanci stěhovací společnosti vědí, jak který kus nábytku zabezpečit a chytit, abyste se propletli i těmi nejmenšími chodbami. Stěhování s nimi tak šetří váš čas.

Co když se něco rozbije?

Při stěhování vždycky existuje riziko, že se může něco rozbít. Může to být cenná váza nebo například porcelánový servis. Stěhujete-li se svépomocí, pak pravděpodobně nezískáte žádnou kompenzaci v případě rozbití nebo poškození stěhovaných věcí. Stěhovací společnosti jsou ale pojištěné právě pro tento případ. Při vykládání věcí se tedy vyplatí kontrolovat, zda si nevšimnete nějakých škod – promáčklých dvířek u lednice, utržených madel skříně, poškrábaného nábytku, promáčklých krabic s křehkým nádobím apod.