Proč navštívit exotické a krásné Maledivy?

Ať už chcete vyjet na dovolenou proto, že potřebujete dobít baterky po dlouhé zimě, nebo jen chcete vidět něco jiného než město, ve kterém žijete, nabízí se vám celá řada destinací, která můžete vidět a kam zamířit. Lidé většinou volí destinace podle oblíbenosti nebo podle sociálních sítí. Je to však velká škoda, protože jim uniká třeba poklad zvaný Maledivy, kam mnoho lidí ještě nejezdí z důvodu krapet dražších letenek. Pokud však chcete zažít něco nevšedního, Maledivy jsou jednoznačně místem, které by se mělo navštívit.  

Abychom vás o Maledivách doslova přesvědčili, prozradíme vám, proč právě sem zamířit. Máme v rukávu několik es.  

Potápění se žraloky 

Maledivy patří k místům, kde zažijete to nejlepší potápění vůbec. Potápět se zde totiž můžete s nejobávanějšími živočichy planety, a sice se žraloky. Podle posledních průzkumů v maledivských vodách žije kolem šestadvaceti popsaných druhů žraloků, což rozhodně není málo. Právě ve zdejších vodách s nimi můžete plavat po boku a můžete je tak pozornost z bezprostřední vzdálenosti.  

Samozřejmě i jedinci, kteří mají rádi spíše šnorchlování, při kterém pozorují korály, si přijdou na své. Zdejší bohaté korálové útesy jsou plné života a rázem tak můžete pozorovat například murény, chobotnice, také barakudy nebo želvy a rejnoky.  

Místo pro vodní sporty 

Pokud nechcete na dovolené jenom odpočívat, ale chcete i sportovat, pak jsou Maledivy pro vás opět ideální destinací. Právě zde si můžete vyzkoušet prakticky všechny vodní sporty, pro všechny jsou zde skvělé podmínky. Vyzkoušet si můžete vodní lyžování, windsurfing nebo projížďky na vodním skútru nebo plachtění. 

Jestliže byste raději sportovali na souši, nabízí se golf. Na Maledivách najdete rovnou několik hřišť, kde můžete hrát golf za skvělých podmínek a s přenádherným výhledem.