Za turistikou do Vysokých Tater

Vysoké Tatry jsou pro milovníky turistiky a sportu rájem, který není od České republiky daleko. Vysoké Tatry jsou krásným místem, které okouzlí svou přírodou, vysokými horami, malebnou krajinou.

Pohoří Vysoké Tatry najde na mapě každý, každý o tomto pohoří slyšel, avšak málokdo je navštívil. Pojďme si říct několik základních informací a nezapomeňme zmínit i to, kde se ve Vysokých Tatrách můžete ubytovat, pokud byste se zde zdrželi například na víkend.

Kde najdeme Vysoké Tatry?

Pokud dokážete najít Vysoké Tatry na mapě, moc dobře víte, kde se nachází. Nachází se na severu Slovenska, a to konkrétně v Žilinském a Prešovském kraji. Jsou součástí Karpat a od roku 1992 byly Vysoké Tatry považovány za nejvyšší pohoří Československa. Ovšem od rozpadu Československa se jedná „jen“ o nejvyšší pohoří Slovenska a Polska.

Největším lákadlem je nejvyšší vrchol, kterým je Gerlachovský štít. Dalším poměrně vysokým bodem je Lomnický štít nebo Gerlachovská veža.

Kde se ve Vysokých Tatrách ubytovat?

Jak jsme zmínili, rádi vám doporučíme i ubytování ve Vysokých Tatrách. O ubytování zde není nouze, nalezneme zde hned několik hotelů. Velice atraktivní hotel je Hotel FIS Štrbské Pleso, k dalším velice oblíbeným hotelům se řadí i hotel Kukučka Tatranská Lomnica či Grandhotel Starý Smokovec. Dalším navštěvovaným hotelem je i Grandhotel Praha, který taktéž najdeme ve Vysokých Tatrách.

Jestliže si nejste s ubytováním či s cestou do Vysokých Tater jisti, všech obav vás zbaví cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava, která se zaměřuje na pobyty nejen na Slovensku, ale i v Česku a Maďarsku.