Nejlevnější cestování. Víte, jak na cestách ušetřit?

Zůstáváte doma a nevydáváte se vstříc zahraničnímu dobrodružství, protože vám přijde příliš drahé? Zvolte takovou cestu, která vás bude stát jen minimum finančních prostředků. Ušetřit se dá vždy, jen je třeba vědět, jak. S těmito radami můžete zažít perfektní dovolenou a mnoho zážitků, aniž by vaše peněženka krvácela.  

Vybírejte lety mimo sezónu 

Každá lokalita prochází během roku obdobím, které je pro turisty nejatraktivnější. Takové době se říká hlavní sezóna. Toho využívají letecké společnosti, hoteliéři a všichni ostatní, kteří s turisty pracují. Letenky i ubytování jsou proto mnohem dražší. Jestliže ale budete chtít ušetřit, můžete pro svou dovolenou zvolit datum, které je blízko sezóně, takže nepřijdete o krásné počasí, ale zároveň nebudete platit plnou cenu. 

Pokud vám to bude stačit, vybírejte také letenky, které zahrnují jen příruční zavazadlo. V tropických oblastech je teplo, nebudete potřebovat mnoho oblečení a při letu bez velkého kufru opravdu značně ušetříte.  

Volte vlastní stravování 

Pro všechny nenáročné strávníky je tu také možnost vlastního nákupu potravin. V restauraci platíte nejen za ingredience, ale také za služby, proto si v každé lokalitě připlatíte. Jestliže navíc budete ubytováni blízko některého z center, mohou se částky za jídlo vyšplhat k opravdu vysokým hodnotám. V takovém případě se vyplatí přivézt si vlastní suché potraviny nebo nakoupit v cílové destinaci v supermarketu a uvařit si v kuchyňce na apartmánu.  

Ubytování pro nenáročné 

Pro ty nejpřizpůsobivější jsou k dispozici také takzvané hostely. Jedná se o ubytovací zařízení, kde se v jedné místnosti vyspí klidně i dvacet hostů. Pokud chcete v ubytovacím zařízení strávit hlavně noc a mít kde složit hlavu, jsou hostely nejlevnějším řešením. Abyste zabránili ubytování s mnoha cizinci, můžete vytvořit vlastní větší skupinu lidí, která si pokoj hromadně zamluví.