Řecko je letos oblíbené. Zamiřte i vy na jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů

Řecko, Turecko a Itálie – to jsou tři země, kam se letos cestuje s velkou oblibou. Nejen, že se jedná o cenově přijatelné destinace, ale zmiňované destinace mají také co nabídnout. Ať už pojedete do Turecka, do Řecka nebo do Itálie, všude budete okouzleni mořem, přírodou i tamějšími památkami. Pakliže bychom měli vypíchnout jednu destinaci ze zmíněných letos oblíbených zemí, vypíchli bychom Řecko, protože právě zde můžete navštívit minimálně jeden z mnoha krásných ostrovů, jež se vám vryjí do paměti.  

Ať už se chcete na dovolenou vydat ještě letos nebo už plánujete dovolenou na příští rok, Řecko rozhodně berte v potaz. Uvažujte zejména nad několika řeckými ostrovy, kde prožijete doposud svou nejkrásnější dovolenou.  

Santorini 

Krásným řeckým ostrovem je ostrov Santorini, kam spíše připlujte trajektem. Jedná se o ostrov, který zůstal po výbuchu starověkého ostrova Théra. Možná proto vám přijde, že je ostrov podobný jednomu obrovskému kráteru. Turisté milují hlavně zdejší architekturu, mnozí lidé se sem jezdí brát, protože je to zde opravdu nezapomenutelně krásné.  

Paros 

Dalším krásným řeckým ostrovem je ostrov Paros, který není turisty tak moc navštěvovaný, což je škoda. Nudit se zde totiž rozhodně nebudete. Zejména ve zdejším hlavním městě je o zábavu postaráno každý den. Pokud si však budete chtít užít klidu, doporučujeme navštívit jednu ze zdejších pláží, kde jsou pro občerstvení bary i restaurace.  

Skiathos 

Kam opět mnoho turistů nezavítá, je ostrov Skiathos. Známý je hlavně tím, že se zde točil muzikál divácky poměrně oblíbený nesoucí název Mamma Mia. Ve filmovém zpracování muzikálu je tento ostrov nádhernou kulisou, z níž jen oči přechází. 

Mykonos 

Milovníci umění a historie by rozhodně měli zavítat na řecký ostrov Mykonos, který je známý příběhem o Homérovi či eposy Ilias a Odyssea.