Proč byste měli vyrazit do Senegalu?

Senegal je pro Čechy stále relativně neznámou destinací, málokdo by dokonce Senegal dokázat ukázat na mapě. Spousta lidí si dokonce myslí, že Senegal nemá co nabídnout. To jsou však na omylu.

Žádné přeplněné pláže

Pokud jste z Evropy zvyklí na pláže plné davů, Senegal vás překvapí. Senegal je stále ještě na počátku svého turistického rozvoje, což pro spoustu turistů, otrávených z rušných destinací, značí vzácný klid. Turistických lokalit Senegal nabízí hned několik, ale pravděpodobně největší oblibě se těší oblast Petite Côte. Odtud to turisté nemají daleko do Dakaru a zároveň si zde mohou užít ničím nerušený pobyt v hotelových resortech. Pláže jsou zde rozlehlé a místa je na nich dostatek, takže se nemusíte bát, že to tu bude „hlava na hlavě“.

Plavání v růžovém jezeře

V Senegalu se nachází jezero s názvem Lac Rose či Lake Retba. Do češtiny to překládáme jako Růžové jezero a můžete si být jisti, že název neklame. Jezero dokáže být opravdu růžové, ovšem aby to mělo nějaký háček, není tomu tak vždy. Záleží na spousta faktorech, jako například ročním období a slunečních paprscích. V jezeře se těží sůl a za barvu můžeme být vděčni druhu řas, které ve vodě žijí. Pokud tedy budete mít štěstí, můžete se pochlubit fotkou v růžovém jezeře.

Lesy baobabů

Pokud vás už pohledy na palmy nebaví, máte další důvod vycestovat do Senegalu. Nachází se zde totiž rozlehlé lesy jiných exotických stromů – dechberoucích baobabů. Například v Keni jsou baobaby vcelku vzácné, ale v Senegalu jich pohromadě můžete vidět tisíce. Možná budete mít štěstí a narazíte i na nějaký vyvrácený baobab a naskytne se vám tak příležitost nahlédnout i do nitra těchto majestátných stromů.

Senegal toho nabízí mnohem více, například příjemné klima, sympatickou kulturu, ostrov otroků a přírodní rezervaci.